Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört fog, mire számítsak?

Letört fog, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Először is: reflux miatt rengeteget romlottak/romlanak a fogaim bármit csinálok. Ma evés közben letört egy darab (vagyis rágás után sok kis darab, mert szinte elporladt) a jobb felső bölcsességfogamból. A második harapásnál éreztem, hogy egy kicsit keményebb a keksz, mint lennie kéne, azonnal ki is köptem amennyit tudtam, akkor láttam benne a "fehér kis darabkákat"... Kb a negyede törhetett le az íny széléig, de nem vérzik. Fogalmam sincs mennyit sikerült kiköpni, a többit valószínűleg lenyeltem. Bármi bajom lehet esetleg tőle? Nem baj, hogyha esetleg véletlenül azt is szétrágtam és apró kis "kövecsék" formájában nyeltem le? Azóta fáj a hasam, de már nem tudom, hogy csak bebeszélem-e magamnak...


Ha minden igaz holnap reggel sikerül meglátogatnom egy fogorvost, és mivel rettegek tőlük, (helytelenül) olyan ritkán látogatom őket, amennyire csak lehet... Mire készüljek? Szerintetek húzzák? Egyek-igyak előtte rendesen? Illetve fájni nem fáj, de érzem, hogy kezd beduzzadni, arra tudtok esetleg valami házi praktikát reggelig?


Köszönöm!


2023. márc. 1. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod tőle. Bölcsességfogat tömni, helyreállítani nem igazán szokás, ki szokták húzni. Ehhez valszeg röntgenezni is fognak.
2023. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne már bajod a saját fogadtól?!

Nem kezd el beduzzadni!

A bölcsességfogat lehet, hogy kihúzzák, mert annak nem szoktak szórakozni a tömésével, de azért megkérdezheted, hogy nem lehet-e visszaépíteni. Persze, hogy egyél-igyál, csak ne degeszre. Ne legyél éhes, egyrészt, mert lezuhan a vércukrod, másrészt mert utána nem fogsz tudni.

Ha van fertőtlenítő szájvized, használd.

A refluxra mért nem szedsz savcsökkentőt? Nem inkább hánytatásról van szó?

2023. márc. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy az egyben így jártam. Én 2 évig nem foglalkoztam vele, utána elkezdett fájni és kihúzták. Amúgy tudom hogy hiába írom, mert én is 22 év alatt 3x voltam fogorvosnál mert bevagyok szrva tőlük, de esküszöm... NEM VOLT ROSSZ ÉRZÉS A HÚZÁS!!!! Csak fizetős fogorvoshoz menj. Fiatal kiscsaj húzta, tök kedves volt, de mondtam neki szemem csukva lesz, nem akarom látni mit csinál a számban. Ezt javaslom neked is. Befújja lidokainnal hogy ne érezd a tűt, majd kapsz egy szurit is de azt már érezni nem fogod, csak annyit hogy valamit csinál a szádban. Az egészben a legrosszabb az lesz, hogy folyni fog a nyálad, meg nem fogod érezni sokáig a szád és vigyázni kell hogy ne harapj nyelvedre
2023. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, egy kicsit sikerült megnyugtatnotok. :)


Leginkább a foglenyeléstől van parám ebben a jelenlegi helyzetben, mert elkövettem az első számú hibát, amit sosem szabad: beírtam a bajom a google-be..


#2: fél éve írták le hivatalosan papíron is, hogy refluxos vagyok, azóta szedek PPI-t, anélkül még diéta mellett is gatya a gyomrom. Nem volt semmi hányás/hánytatás..

2023. márc. 1. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Mért baj a foglenyelés a google szerint? Mellesleg maximum csak csak fogdarablenyelés.
2023. márc. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, én is lenyeltem nem rémlik hogy lett volna bármi bajom
2023. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod egy pici fogdarabról. Bölcsességfog esetén komolyabb helyeállítást tényleg nem szoktak végezni, de ha amúgy jól áll, és van funkciója, akkor kisebb dolgokat, mint pl egy tömés még szoktak vállalni.
2023. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!