Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi időbe és pénzbe telik...

Mennyi időbe és pénzbe telik pótolni egy fogat?

Figyelt kérdés

Sajnos egy véletlen következtében kitört az egyik fogam, a gond az, hogy két hónap múlva lesz az esküvőnk, és nem tudom, hogy merre induljak. Kecskemét vagy Félegyháza környékén lenne szükségem jó orvosra, ha valaki tud ajánlani azért nagyon hálás lennék. Illetve érdekelnének tapasztalatok, kinek mennyi idő volt, mennyibe került, utána érzékeny volt? Egyébként egy pici darab maradt, én arra számítok, hogy kihúzzák, és fog implantátumot tesznek helyette.

Még így zárásként, sajnos nagyon félek a fogorvosoktól, szóval annak is örülnék, ha barátságos orvost tudnék találni.



2023. márc. 4. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Először is sürgősen menj el fogorvoshoz, mert velünk ellentétben ő tudni is fogja, hogy mit lehet kezdeni a foggal, egyáltalán nem biztos a húzás. Normál implantátum nincs meg két hónap alatt, de van olyan orvos, aki a húzással együtt ültet be, de akkor még mindig nincs korona. Legalább 300 mindenestül.

Egyáltalán melyik fog? Elöl? Hogy tudott véletlenül kitörni? Véletlenül jól megpofoztak?

2023. márc. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Péntek este 11 körül történt, én is tudom, hogy mennem kell a fogorvoshoz, de gondoltam talán mostmár megvárom a hétfőt. Jobb oldalt fent tört ki, nem pont az elsők között, de így is látszik, ha mosolygok. Nem mondtam, hogy biztos a húzás, azt mondtam, hogy arra számítok. És nem mintha bármi köze lenne hozzá bárkinek, egyszerűen szerencsétlen voltam, a jelenlegi helyzeten nem változtat semmit, hogy mi történt, de mi az, hogy "véletlenül jól megoldották?"? Mit képzelsz te magadról?
2023. márc. 4. 01:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan orvost nem tudok mondani, és nincs személyes tapasztalatom. Cserébe fogászati asszisztens vagyok. Az a helyzet, hogy ha letört, azt még újra lehet építeni (csap+korona). Nem minden fognál, nem minden esetben, ez attól függ, hogy mennyi maradt belőle. Ha húzni kell, akkor opció a híd, vagy az implantátum. Híd esetén a szomszédos fogakat is le kell csiszolni, és a hiány helyén lesz egy mű fog. Az implantátum a legbonyolultabb, de nagyon jó megoldás. Itt ugye csavarokat helyeznek be, aztán arra kerül később a korona.

A mennyibe kerül kérdésre már sokszor mondtam el itt is, hogy felesleges rákérdezni. Olyan 40 ezer és 400 ezer között akárhol lehet, atról függ, melyik irányba mész el, és rendelő/fogtechnika függő is.

Mennyi idő? Kezdjük ott, hogy van várólista. Amikor körzetben dolgoztam, ez kb egy hónap volt, amit ki kellett várni, minden esetben (pár kivétellel). Ez magánban talán kevesebb, de ott is idő azért, úgyhogy ajánlom, hogy hétfőn kérj időpontot. Akkor még kell a vizsgálat, a röntgen, stb. Ha felépíthető a fog, akkor gyökérkezelni kell, aztán várni, hogy panaszmentes e, utána a csapot beletenni, levenni a lenyomatot, a technikának el kell készíteni, többször is vissza kell menni. Ez pár hét alatt meglehet, utána különösebb panaszt nem okozhat a fog. Hídnál ki kell ugye húzni a fog maradványt, megvárni, amíg begyógyul, lecsiszolni a fogakat, lenyomatvétel, majd ismét többször vissza kell menni a munkafázisok között. Ez is pár hét. Az implantátum keményebb dió. Ha fiatal vagy, és alkalmas rá (és a fog felépítése nem megoldható) akkor érdemes ezt választani, de macerásabb. A fog eltávolítása, röntgen, ct és alapos tervezés után szájsebész helyezi be a csavart, ilyenkor várni szokás, heteket is, hogy hogyan alakul a folyamat. Nem mindenkinek zökkenőmentes. És csak akkor mehet a korona, ha minden rendben a csavarral. Ez sokszor hetek, de akár hónapok. Persze van, aki egy lépésben megcsinálja, de annak is megvan a maga kockázata. Neked kell konzultálni majd az orvossal, és mérlegelni. Egyébként vannak ideiglenes megoldások is a foghiányra. Ezt azért mondom, mert persze érthető, hogy szeretnél szép mosolyt a nagy napra, de ezért nem szabad elkapkodni sem a beavatkozást. Igyekeztem rövid lenni, remélem sikerült valamennyire össze foglalni a dolgokat. Sok sikert kívánok a továbbiakhoz!

2023. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Implantátumot foghúzás után három hónappal kezdik el csinálni, összesen biztos van vagy fél éves procedúra minimum és alsó hangon 300k. Ha hajlandó vagy beáldozni két fogad tetejét, akkor csináltathatsz foghidat, azt nekem 150k-ért csinálták Békés megyében, de előre szólni kellett meg konzultálni ott is vagy 5 héttel.
2023. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
51%
390e Ft húzás + implantátum + cirkónium korona felépítve rá és 4 hónap. (BP)
2023. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!