Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után ez normális?

Gyökérkezelés után ez normális?

Figyelt kérdés

Kb fél éve lett egy lyukas fogam. Akkor a doki betömte és ennyi. Jó volt, kb 2 hónapig. Aztan fogta, letört az oldala.

Pénteken tudtam visszamenni, hogy javítsa. Nem fájt, tudtam enni is.


Nem nagyon mondott semmit, fúrta, faragta, majd gyökérkezelte elvileg. Tett rá ideiglenes tömést, majd 4.én (1 hónap múlva) kell visszamennem és kapok végleges tömést.


Viszont azota fájdalomcsillapítón élek. Ha csak hizzáér valami ahhoz a fogamhoz, végem. Enni alig tudok. Azon az oldalon egyáltalan nem, a masikon se nagyon, mert ha a 2 fogsor összeér meghalok úgy fáj.


Annyit mondott a doki, 3-4 napig fájhat.


Viszont én nem gondoltam ennyire. 30 vagyok, első rossz fogam. Nem tudom visszamenjek-e, vagy ilyenkor ez "normális". Nagyon szenvedek vele.


2023. márc. 5. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Telefonálj oda a rendelés elején és kérdezd meg. Ezt így látatlanba elég nehéz megmondani, főleg mivel még a kapott terápiában sem vagy biztos.
2023. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a gyökérkezelés 4-5 alkalommal lett kész, többször tett bele idegölőt 48 órára, volt, hogy nyitva is kellett hagyni, mert az ideiglenes tömés alatt el kezdett feszíteni, az rohadtul fájt. Ha még gyulladásban van valami, nem szabad lezárni. Egy gyökérkezelés+tömést nem lehet egy üléssel megcsinálni. Menj vissza.
2023. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keress másik, felkészültebb fogorvost.
2023. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem teljesen értem itt az utóbbi válaszokat.

1. "Ha még gyulladásban van valami, nem szabad lezárni" ilyet előadnál szakmai berkekben, olyan hangosan röhögnének ki, hogy sírva menekülnél el megalázottságodban. Ezért szoktam mondani, hogy aki nem ért hozzá, az inkább tartsa meg magának a véleményét, mert ez úgy butaság, ahogy van. Kifejezetten ritkaság, hogy 4-5 alkalommal kelljen sz@rakodni egy szem gyökérkezeléssel, pláne, ha "idegölőt" is tett bele, normálisan esetben 1. ülés gyógyszeres tömés, 2. végleges gyökértömés és utána már a fog felépítése, vagy tömése van hátra. De az ország egyik legelső endodontusa például állítja, hogy még a gyógyszeres tömés is elhagyható, aki egy kicsit nagyobb szakmai tekintély, mint az átlag gyakorin portyázó Körmös Jutka.

2. Én nem láttam sehol sem olyasmit, hogy ne rendelték volna vissza sőt, eleve azt írta, hogy van időpontja. Ha szó nélkül odaállít, az nem jó senkinek, beleértve a kérdezőt sem. Ezért írtam az első válaszomban, hogy telefonáljon oda, mert még szakemberként sem mondható meg, hogy mi normális vagy mi nem, elvégre nem láttam az esetet, az orvos tudja, hogy sikerült-e megtalálni minden csatornát, ha többcsatornás fogról van szó, jól feltárható volt-e minden, egyáltalán mi volt a diagnózis, ami miatt gyökérkezelni kellett. Bizonyos helyzetekben a posztop fájdalom teljesen reális, máskor meg nem az, FÜGGETLENÜL attól, hogy mennyire felkészült az orvos. Ezért kell az illető szakembert megkérdezni és nem látatlanban ellátni tanácsokkal.

2023. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Az én gyökérkezelésem legalább 10-12 ülés volt vagy egy évig tartott. Gondolom legalább 30 perc volt egy kezelés. A Szentkirályi 47. Konzerváló klinikán. Mikroszkóppal csinálták. Igaz 3-4 alkalommal csak azért kellet menni, hogy a betört tű kijöjjön, amit ultrahanggal rezegtetett a doktornő. (Mondjuk nem a hagyományos úton kerültem oda.) Utána kb. 5-6 évig panaszmentes volt. Előtte 12-13 évig éltem úgy, hogy leginkább a melegre érzékenykedett, pedig akkor is már kétszer volt gyökérkezelve. Mint utólag kiderült 2002, illetve 2013 körül amikor próbálkoztak alig sikerült feltárni a gyökereket.
2023. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fáj még? Visszamentél?
2023. márc. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem mentem vissza, mert hétfőtől 2 hétig szabin a doki. Akinek baja van, az ügyeletre irányítják. Elmentem az ügyeletre, ott annyit értem el, hogy a gépen megnézték, elvileg kaptam egy gyógyszeres tömést. Mellette begyulladt a fog gyökerem, ami ráment a fülemre.

Most antibiotikumot szedek.

Már nem fáj. Nem azt mondom, hogy 100%ra, mert pl tegnap véletlen ráharaptam, utána fájt. De ha nem bantom, nem érzem.

2023. márc. 9. 07:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Jobbulást!
2023. márc. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!