Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelésnél mindig az...

X0 kérdése:

Gyökérkezelésnél mindig az összes gyökeret kezelik? Újra gyökérkezelésnek van értelme?

Figyelt kérdés
A konkrét eset: a jobb felső 7-es foghiány miatti túlterhelés miatt időnként érzékeny volt. Aztán már nem terhelésre fájt, több hét múlva kaptam csak időpontot a fogorvostól, végül többszöri telefonálásra felírt Dalacin 300 mg-ot napi 3-at (klindamicin, a betegtájékoztató szerint viszont 6 óránként kell szedni, én olyan 7 óránként szedtem), másnap fogadott mert jól bedagadtam. Fogröntgenre adott beutalót. A fogröntgenen nem volt egyértelmű melyik fog rossz, a jobb felső 7-es sejtette ami gyökérkezelt. Ez volt érzékeny terhelésre, és ennek gyökere mellett dagadt be az ínyem, majd az arcom. Kopogtatásra is ez volt érzékeny. Azt mondta ki kell húzni, a szájsebészetre adott beutalót, ott azt mondták térjek át másik gyógyszerre ami 2 hatóanyagú, 875 mg + 125 mg, Aktil/Actil Duo: a Curam Duo is ez ha jól tudom, meg az Augmentin Duo is. Ettől az arcomról lement a dagadás, utána 3 naponta szedtem a megmaradt a Dalacin-t hoyg ne dagadjon vissza, mára a foggyökér melletti ínydagadás is lement. Feltétlenül ki kell húzni, vagy gyökérkezelhető? Lehet-e, hogy korábban csak 1 gyökere volt gyökérkezelve, és most a többi gyökérkezelése megoldaná? Vagy mindig az összes gyökeret kezelik? Frontnál dagadt be, talán melegfrontnál. Ha az összes gyökere volt kezelve, akkor mivel bedagadt, gondolom gyökérszuvas, ha gyökérkezelés ellenére az, akkor gondolom ki kell húzni, hiszen újra gyökérkezelve ugyanúgy gyökérszuvas maradna. 12 napja fogyott el az Aktil/Actil Duo, 1 hétig szedtem, most rendben van a fogam, már rég nem fáj. Szóval a kérdés hogy feltétlenül ki kell-e húzni. Köszi.

2023. márc. 7. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Gyökérkezelésnél mindig az összes gyökeret kezelik?

igen


Újra gyökérkezelésnek van értelme?

nem


Feltétlenül ki kell húzni, vagy gyökérkezelhető?

menj vissza a szájsebészetre és ott kérdezd meg, hogy mit lehet tenni

2023. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A "terhelésre" elé a "nem" nem kell, de javítani sajnos nem tudom.


1-es: köszi. Fogorvos mondta hogy ki kell húzni, csak ő nem vállalta hogy széttörik, azért adott szájsebészetre beutalót. A szájsebész csak megnézte, a dagadásra írt másik gyógyszert. Egyébként azóta kiesett belőle a tömés. A fogorvostól akartam kérdezni hogy feltétlenül ki kell-e húzni, de az asszisztense veszi fel, aki dühösen azt mondta hogy nem, már meg lett mondva. A fogorvos 1-szer mondta hogy ki kell húzni. De ha újra gyökérkezelésnek nincs értelme, akkor úgyis ki kell húzni.

2023. márc. 7. 13:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérj időpontot az orvoshoz. Az asszisztens nem jogosult eldönteni, hogy húzás legyen vagy sem. A szájsebészeten nem azért adtak antibiotikumot, hogy ezzel az ő részük le van tudva, hanem azért, mert gyulladt fogat nem húznak. Amikor a gyulladás lemegy, vissza kell menni.
2023. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as: igen tudom, a szájsebésztől kaptam is időpontot húzásra. Fogorvoshoz meg 3000-re adnak csak időpontot: húzás után 1 hónappal kérjek, azt mondták.
2023. márc. 7. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyökérkezelésnél mindig az összes gyökeret kezelik?

Nem mindig!

2023. márc. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Mindig az összes gyökeret kezelik?

Ideális esetben igen. De elképzelhető, hogy marad valami az egyik csatornában, ami később okozhat panaszt.

Van-e értelme újra gyökérkezelni?

Igen, egy próbát megérhet. Vannak, akiknek hónapokig kell egy fogáért kűzdeni, de amikor sikerül, akkor utána teljesen rendbejön. A gyökérkezelés mindig lutri.

Feltétlenül ki kell-e húzni?

Nem feltétlenül. De így se hagyhatod, ahogyan most van. Lehet, hogy lement a gyulladás, de ez még nem a megoldás. Viszont ilyenkor ideáis cselekedni. Olyan fogorvost válassz, aki pontos, jól dolgozik. Ha meg akarod tartani a fogad, akkor időt, és valószínűleg pénzt is kell rakni bele.

2023. márc. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!