Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van értelme a fogpótlásnak?...

Van értelme a fogpótlásnak? Mik a tapasztalataitok? Tavaly sajnos gyökérkezelés után és ki kellett húzni a bal hátsó utolsó előtti fogamat. A főideg nagyon be volt gyulladva.

Figyelt kérdés
Egy ideje már zavar, hogy nincs ott fogam. De most az a probléma, hogy a korábbi fog előtti fog közé rendszeresen belemegy a húscafat. A doki azt mondta, hogy ha javítja is a tömést (amalgán) van most ott, akkor is csak pár hónapig lesz jó, mert a fog kinyomja magát, mivel nincs mögötte fog, hogy megtarsa. Fogpótlást javasolt + 3 korona leghátsóra, a leendő új fogra és elé egyre. Porcelános megoldással 90 ezer forint lenne. Összetudom rá spórolni, de mennyire tartós ez az új fog? Megéri?

2021. nov. 8. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Megéri.
2021. nov. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Én elvesztettem a fonalat. Implantátumot akarsz? Amúgy igen, pótolni kell, mert az egész harapás és stabilitás megváltozik, nem beszélve az állkapcsi izületekről.
2021. nov. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha zavar akkor megéri

(nekem vagy 20 éve hiányzik lent a bal 4es, nem zavar egyáltalán)

2021. nov. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Dr. Kelemen András a legjobb.



1052 Budapest, Párizsi utca 1. II. emelet 10.


Mobil: 36/ 30- 951-88-77

2021. nov. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
90ért nem implantátumot kap, de zavaros tényleg.
2021. nov. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem fogpótlás. Hiďat akar rakni amivel még két fogadat tönkreteszi. Menj másik orvoshoz es szerintem implantátumot csináltass, ne hidat. Akkor nem kell tönkretenni más fogakat, csak egy pótlást kapsz. Drágább lesz persze.
2021. nov. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy új fogat mondott a doki, nem implantátumként említette. Azt mondta előtte és mögötte csiszolni kell a fogakat.
2021. nov. 10. 06:51
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Na akkor az híd. Valóban az ezzel a gond, hogy a 2 mellette levő fogat is le kell csiszolni és az foganyag vesztéssel jár. Ha jó fogak, akkor érdemes ezt meggondolni.
2021. nov. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Az híd. Az nem jó dolog hosszú távon. Fog alatt kell lenni valaminek ami tartja a harapás nyomását, nem a másik két fogra hárul. Nem is tudom miért nem találtak már ki valami mágneses rögzítést.
2021. nov. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
A csiszolni azt jelenti hogy jó nagy részét elveszíted a fogaidnak. Ne akard. A híd mint fogpótlás tenyleg múlt idő.
2021. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!