Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Okozott valakinek ilyen...

Okozott valakinek ilyen panaszt fogciszta?

Figyelt kérdés

Pár éve volt az első ilyen tünetem, amikor hirtelen, a semmiből belevillant a fogamba a fájdalom. Baromi erős volt, olyan mintha az ideg rángatózna, kiakarna durranni valami. Hirtelen azt sem tudtam hol vagyok. A fájdalom tartott kb 1-2 mp-ig,de többször jött egymás után. Aztán amilyen hirtelen jött, ugyanolyan gyorsan el is múlt. Az utána lévő napokban talán még 1-2x volt ilyen de már nem olyan erősen. Akkor nem mentem el fogorvoshoz mert nagyon bevoltam szarva, nehogy mégegyszer átéljem ezt a fájdalmat meg nem is jött elő többször. Gondoltam, oké ez ennyi volt. Nincs rossz fogam, biztos az idegesség miatt volt. Teltek az évek, aztán egyszercsak megint ugyan ez a semmiből bevillanó fájdalom. Fél-1 órán keresztül csinálta ezt az érzést. Most már erőt vettem magamon és elmentem dokihoz. A röntgen kimutatta, hogy gyulladás van a fogam fölött. Meg is műtötték, de rá 1-2 hónapra megint éreztem párszor azt a fura érzést, bár fájdalmasnak most nem modtam volna. Visszamentem az orvoshoz. Megkopogtatta, megmozgatta, de semmi. Nem fájt. Azt mondta az üreg, ami a ciszta helyén volt, az feszenghet. Azóta már néha - néha beleszúrt lentre is egy kicsit meg így össze-vissza. Megint vissza mentem, megint végig nézte az összes fogamat, megrángatta a műtöttet is de nem fájt. Nem látott kóros elváltozást. Ez a fura érzés még néha most is élőjön és olyankor tisztára bepánikolok, hogy bele fog állni a fájdalom. Gyógyszert se tudok rá bevenni, mert hirtelen jön a semmiből és mire hatna a fájdalomcsillapító, addigra el is múlik. Rágásra nem fájt se akkor, se most, dudor se volt az ínyemen. Semmi jele nem volt a cisztának.

Bocsi a litániáért de eléggé be vagyok fosva, meg egyik ismerősöm se halott még ilyenről, és a dokim se valami bőbeszédű.

Tehát... Okozott valakinek ilyen panaszt ciszta? Műtét után mennyi ideig állhat fent a gyulladás vagy egyből újra kialakulhat? A fájdalom átsugározhat máshová is? Ha nem attól van, akkor mi lehet?



#ciszta #fogtályog #fogciszta #Foggranuloma #Granuloma #Rezekcio
2023. márc. 13. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor vasárnap este beindult a lyukas fogam, és nem tudtam aludni, és szegfűszeg illóolajat tettem rá pici vattával, na az volt ilyen, amit leírtál. A fejem egy harang, amibe ide-oda vernek egy b@szom nagy kalapácsot, diszkó ütemre fájt és lüktetett kb 2 percig, azután elhalt. Eszembe jutott Tom és Jerry, amikor a macskát a farkánál fogva előre hátra földhöz verik, diss duss diss duss. Közel van az agyhoz ez a k-va fog, azért fáj így, de miért nem a s3ggemre nőtt?
2023. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia.Pontosan egy az egybe a fenti tuneteim voltak nekem is mint amit leirtal. Volt hogy fogat is huztak ahonnan jöhetett, de még mindig fent állt a nyilallás. Most kiderult hogy egy fognyaki szuvasodas okozta a gondod a felső szemfogamnál ami már beért az idegig, és random belenyillalt. Sajnos huzni kellett a fogat, de abban a pillanatban megszuntek ezek a nyilallasok.
2023. márc. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia. Nem látták ott a szuvasodás? Nekem nem latszódik semmi, úgyhogy nem tudom mi lehet ez...

Miért kellett kihúzni a fogad? Nem lehetett volna valahogy megmenteni?


Első veled mi a helyzet? Betömetted a fogad?

2023. márc. 23. 15:55
 4/6 anonim válasza:
2 es vagyok. Eloszor nem volt feltuno mert az a lyuk mar be vol tomve, viszont az iny alatti resznel tovabb terjed a szuvasodas es az mar nem volt lathato. De ahogy a fogkefével hozzertem ahhoz a reszhez ahol a szuvasodas talalkozik az ínnyel egybol jott a belenyilalas, es igy derult ki hogy ez az a fog. A veletlen nyillalasokbol nem tudtam volna megmondani hogy ez volt az.
2023. márc. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Érdeklődnék hogy megldodott neked ez a dolog? Én vagyok a 3 as es visszajött nekem ez a dolog most hónapok után. Az érdekes az, hogy annyira rosszak a fogaim hogy fogsort csináltatok es jelenleg az összes fogam kivan húzva fentről, és mégis érzem megint ezt a nyilallást pontosan amit leirtal, de úgy hogy nincs fog, hanem maga az ínyből jön az egész. A rötgenen az év vilagon semmi nem latszik, nincs ott semmi csak az iny. Mégis olyan éles nyillalasok vannak mintha egy létező fogideg lenne ingerelve. Na ez mi lehet?
2023. nov. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem arcidegzsába okozta ezeket a tüneteket. Nem akarlak megrémiszteni, de lehetséges,hogy neked is ez lehet a probléma. Főleg ha már nincs is fog ami okozná a fájdalmat. Javaslom, hogy keress fel egy neurológust. Ők foglalkoznak ezzel. Nekem írtak fel gyógyszert amivel sokat javult az állapotom. Ha van facebookod, akkor mindenképp lépj be az ezzel foglalkozó csoportba is. Nagyon sok embernek lett zsábája egy-egy foghúzás vagy gyökérkezelés után.

jan. 21. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!