Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fizetős fogorvosnál miért...

Ladislaus433 kérdése:

Fizetős fogorvosnál miért kérik el az ember TAJ számát?

Figyelt kérdés
nem az van hogy én fizetek érte tehát nem a Tb-ből megy ettpl függetlenül minden alkalommal elkérik. miért? visszaélhetnek vele?

2023. márc. 30. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A magánorvosok is elkérik a TAJ számot, hogy az adott beavatkozást le tudják jelenteni. Az adatok rögzítése és tárolása az egészségügyi ellátások minőségének javítását szolgálja. Nem tartom valószínűnek, hogy visszaélnének vele.
2023. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
94%
Nem tud vele visszaélni, az azonosításhoz kell és ahhoz, hogy EESZT-be esetlegesen feltöltsék az adatokat. Nyilatkozhatsz arról is, hogy nem adod meg.
2023. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem értem, hogy az EESZT-be miért csak esetlegesen töltenek fel.
2023. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
EESZT-be szerintem csak e-receptet töltenek fel, ha pl. antibiotikumos kezelésre van szükség.
2023. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van olyan magánorvos, aki a leletet is feltölti.
2023. márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Attól függ, hogy le van-e szerződve arra, hogy oda feltölthesse. Én fogorvosom pl. nem tölti fel oda az adatokat, mégis meg kellett adni a TAJ-t. De pl. a plasztikai sebészem feltölt oda mindent.
2023. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk az államiban sem töltenek fel mindent.
2023. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!