Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtétet hol...

Bölcsességfog műtétet hol jobb megcsináltatni? Szájsebészeten, vagy egy fogorvosnál, akinek van szájsebészi diplomája is?

Figyelt kérdés
2023. márc. 31. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Pénztárcádtól függ. Minket szájsebészetre irányítottak. Minden rendben ment.
2023. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Te most egy sima foghúzást kérdezel? :D"

Te meg úgy látszik, nem tudsz kérdést értelmezni.


"Pénztárcádtól függ. Minket szájsebészetre irányítottak. Minden rendben ment"

Magán úton csináltattad. Én félek nagyon a szájsebészettől.

2023. márc. 31. 21:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen jellegű a beavatkozás pl bölcsességfog problémája esetén inkább szájsebészetre küldenek
2023. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsességfog műtéti eltávolítását csak szájsebész végzi. Ez nem egy sima húzás, amit a körzetes doki megcsinál. Nem egészen értem a kérdésed. Minden fogorvosnak ugyan olyan diplomája van, aztán opcionális, hogy szakosodjanak, pl szájsebésznek (ami 3 év gyakorlat után lehetséges). "Szájsebészeten, vagy egy fogorvosnál, akinek van szájsebészi diplomája is?" -> ez a kettő ugyan az.

Ha az a kérdésed, hogy állami szájsebészet, vagy magán, az máris más. Ez az örök kérdés fogászati témában. Én dolgoztam olyan állami szájsebészeten, ahol nagyszerű szakemberek voltak, konkrétan akik tanítják a szakmát. De persze tudom, hogy sajnos sok állami hely nem ilyen. Magánban sem fenékig tejfel a dolog, varázsigéjük nekik sincs a problémákra, de több a lehetőség, pl szedálás, stb. De persze magánban is olyan helyre kell menni, ami szájsebészet (is). Ezt minden rendelő fel szokta tüntetni az oldalán. Az a legfontosabb, hogy olyan orvost találj, akiben meg tudsz bízni.

2023. márc. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
bölcsességfogat csak szájsebészeten. az a biztos, lehet, hogy többe kerül, de ezen nem szabad spórolni
2023. ápr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!