Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jobb kettes fogam implantátumm...

Jobb kettes fogam implantátummal van megcsináltatva. Fáj, zavar, lüktet. Ez természetes?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, és tavaly volt egy balesetem, kitört a fogam (jobb kettes) és implantátummal tudták megcsinálni.Novemberben lett végleg kész, az első pár hónap még jó volt, aztán elkezdett fájni, lüktetni, és mára már zavaró érzés, hogy ott van v.mi. Akinek van hasonló problémája, írjátok meg légyszi, hogy megnyugodjak, és tudjam, nincs nagy baj! Kérdeztem a fogorvost, és ő azt mondta, hogy nem kéne, hogy fájjon, és megérezze az időjárást.
2012. ápr. 13. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nekem is van ilyen fogam. és valóban nem kéne, hogy fájjon... menj vissza a dokihoz, aki csinálta. :/

jobbulást!

24/L

2012. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én fogászati asszisztens vagyok, nekem is az a véleményem, hogy valami ott nem jó, hogyha fáj, nem fájhatna elvileg, idővel úgy kéne érezd, mintha a saját fogad lenne

nincs ott valami gyulladás? Kéne egy panorámaröntgen

2012. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom van e gyulladás, de ez egy jó ötlet. Elmegyek a fogorvosomhoz aki a településemen a fogorvos (mert a műtétet egy magán orvos végezte Baján), és elmondom neki is a problémám. Csináltatok egy panorámát. Amúgy a műtét után csináltattam egyet (Aszem most januárban), és akkor nem volt semmi gond vele, azt mondták minden rendben. A bölcsesség fogaimmal vannak most bajok,állítólag kivágják a jobb felsőt.
2012. ápr. 13. 19:01
 4/12 anonim ***** válasza:
akkor ne mis árt egy friss panoráma, azóta kialakulhatott gyulladás és a bölcsességfog jelenlegi helyzete is látszik rajta majd. Legalább nem kell több röntgent csináltatni.
2012. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van implantátumom, és állandóan begyullad az egyik részen. :( Már az ínyem is feljebb van, nem tudom ez annak a következménye-e, de azt hiszem igen.
2012. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amúgy hogyan kell helyesen tisztítani? Elég fogselyemmel, meg fogkefével, fogkrémmel alaposan megmosni? Mert olvasgattam pár internetes oldalon, hogy az orvos elmondja hogyan kell ápolni, mit kell róla tudni. Nekem nem mondott erről semmit!

Van valami speciális dolog, amit tudnom kéne a tisztítását illetően? Ezek az oldalak nem részletezik egyáltalán, csak annyit, hogy az orvos megmutatja, hogyan kell tisztítani. De nekem nem mutatta, nem mondta.

2012. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6., szájvíz és javasolják még a fogköztisztító fogkefe használatát.


Az állandó gyulladás veszélyes, meglazulhat a titáncsavar is akár. Nem ijesztgetni akarlak, de jobb lenne megmutatni a fogorvosodnak.

2012. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Köszi a tippet. Csak az a baj, hogy a fogköztisztító kefe nem fér be a két fogam közti rés közé.

De ma voltam fogdokinál. Nem annál, aki csinálta az implantátumot, mert azóta külföldön dolgozom. Azt mondta a doki, hogy plakk rakódott fel rá. Professzionális tisztítást fognak rajta végezni jövő héten. De ezt már magyar doki vagy dentálhigiénikus fogja megcsinálni.

2012. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként mikor derül ki hogy valakinek nem bírja a foga az implantátumot?Mikor dobja ki a szervezet? Mert mondta az orvosom, hogy idősebbeknek nem javasolják, mert ügye a csontozat már gyengébb. Az lehetséges, hogy nálam, az a baj, h nem bírja a szervezet, és próbálja kilökni? Vagy ez hülyeség? :) 75.000ft volt az implantátum, 28.000ft a fej, 28.000ft az ideiglenes fog, 38.000ft a porcelán fog!Mindenből a legjobb minőséget választottam...
2012. ápr. 16. 12:42
 10/12 anonim ***** válasza:
nem tudom, de bazz, jó drága volt! ennyi pénzért ezer évig kibírhatná!
2012. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!