Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet a bölcsességfogak...

Hogyan lehet a bölcsességfogak mögötti területet megtisztítani? Régebben benyúltam a mutatóujjammal a bölcsességfog mögé, majd megszagoltam az ujjamat és büdös volt. Azóta néha megszagoltam és büdös volt.

Figyelt kérdés

Pedig olyan alaposan mosom a fogaimat! Legalábbis azt gondolom. Mégis, hogyan mossak fogat úgy, hogy ott se legyen büdös?

Amúgy nem érezhető, csak ha úgy benyúlok a számba és megdörzsölöm.


Több fogkefét is használok, az egyik fogkefe (Oral-B) fejének a végén kifejezetten hosszú a sörte, gondolom, hogy pont amiatt, hogy a bölcsességfogak mögötti helyet is jól elérje. De ha azzal mosok fogat, akkor is büdös azokon a területeken.



2023. ápr. 10. 02:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű szuvasodik, ki kell huzatni.
2023. ápr. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Fogselyemmel ki tudod szépen tisztitani! Lehet kapni minden dm boltban!
2023. ápr. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bölcsfog mögé inkább fogköztisztító kefét érdemes használni, fogselyemmel biztos nem fogod jól megtisztítani. Drogériákban kapható több méretben, a legkisebbet vedd meg. Próbálj vele az ínyhez is hozzányúlni. Emellett érdemes lenne egy kontroll is, hogy nincs-e valami gond azzal a foggal.
2023. ápr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1. Kb. egy héttel ezelőtt voltam fogorvosnál, szűrésen. Nem szuvasodnak.

Külön rákérdeztem, hogy ki kell-e húzni a bölcsességfogakat (mert egy kicsit "csálén" állnak) és azt mondta, hogy nem.


#2. Van fogselymem, de szerintem ott maga az íny van, amire gondolok. Sztem ott nem lehet fogselymezni, de köszi a tippet.

2023. ápr. 10. 08:12
 5/10 A kérdező kommentje:

#3. Éppen írtam a hozzászólást, így azt akkor még nem láttam, amit te írtál.

Utánanézek annak, amit írtál, a fogköztisztító kefének.

2023. ápr. 10. 08:15
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ezzel a fogköztisztító kefével sem tudnám ott megtisztítani.


Nektek a bölcsességfogak mögött van íny? Vagy nem tudom, hogy mondjam.

2023. ápr. 10. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Értem mire gondolsz. A fog ès az íny között mindenképpen van egy pici rés, normál esetben pár mm, de ha nem tudott teljesen előtörni a fogad, akkor ez lehet jóval több is. Ide biztosan be tudsz menni fogköztisztítóval, a betegeimnek is ezt szoktam ajánlani (fogorvos vagyok), habár meg is mutatom nekik, hogy mire gondolok és hogyan kell használni.
2023. ápr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7. Rendben. Biztosan nagyon jó fogorvos vagy. Köszönöm a további részleteket!
2023. ápr. 10. 09:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha fogselyemmel vagy fogköztisztítóval is nehezen éred el, akkor vannak az ún. egycsomós fogkefék. Ezekre gondolok: [link]
2023. ápr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez olyannak tűnik, ami lehet, hogy beválik!
2023. ápr. 10. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!