Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás tapasztala...

Bölcsességfog húzás tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az egyik alsó bölcsességfogam van begyulladva, valószínűleg húzás lesz. Még sosem húztak nekem bölcsességfogat. Olyan, mint a többi fog húzása? Mennyire fájt nektek a műtét? Illetve az utána való időszakban mire lehet számítani? Mennyi ideig volt fájdalom még utána.

2023. ápr. 5. 05:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem hùztak màr ki bölcsességfogat. Nekem nem volt begyulladva, - nem volt kûlönös nehézség! Szàjsebészeten végezte el a kihùzàst egy idôsebb orvos. Minden simàn ment! Nem volt kûlönös vérzés se! Ràharaptam egy gézdarabra és csak jò pàr òra multàn vettem ki.
2023. ápr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fàjdalom 2 napig volt , de nem volt erôs, - fàjdalomcsillapitò tabletta nélkûl elviselhetô volt.
2023. ápr. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 NTBS ***** válasza:
Még nem húzták ki.
2023. ápr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik alsót kiműtötték. Olyan durván érzéstelenitettek hogy semmi de semmi fájdalmat nem éreztem közben és még órákig utána sem. Felvágták az inyem és több darabba vágva emelték ki a fogam. Éreztem a feszegetést, de nem volt vészes. Egyedül az volt kellemetlen, hogy sokáig nyitva kellett tartani a szám.

Kaptam varratot is, ami jó dolog, de amíg duzzadt volt az íny, addig eléggé feszült. Utána meg laza lett, vigyázni kellett rá, mert lógott a fonal vége. :)

Nekem gyorsan és szépen gyógyult. Aznap és másnap kimeld magad, ne emelgess. Ne egyél pár napig olyat ami beleragadhat a sebbe és ne öblögesd ki az alvadt vért. Ennyi nagyjából.

Sajog a műtét után pár napig, de Flectorral kibírható volt.

2023. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg gyulladásban van meg sem fordulna a fejemben, hogy kihúzassam, akkor pokolian fáj
2023. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Szia.Nekem ma műtőtték ki a bal alsó bölcsességfogam.Nem volt könnyű menet,mert nekem ferdén nőtt sajnos és így 3 órát ültem a székben,mert a gyökere nem akarta elengedni.Akkor húzasd ha nem fáj a fogad.mert úgy az érzéstelenítő is kellő képpen tud hatni és nem érzel belőle semmit.Én most antibiotikumot és fájdalom csillapítót szedek.Mikor kimemt az érzéstelenítő hatása hát az fájt.Egyenlőre óvatosan iszok.Meg lehet csipegetek valamit vacsira elvégre reggel 6 rég volt.
2023. ápr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem eddig a két felsőt húzták ki, nemsokára jön a bal alsó. Az első után szó szerint semmit nem éreztem. Nem vérzett egyáltalán (!) és nem fájt egy icipicit sem. A másodikat kicsit megéreztem, húzás után vérzett egy kicsit és egy nagyon picit érzékeny volt (fájt) a húzás utáni napon, de nem folyamatosan, csak úgy néha-néha.


Az alsó állítólag kicsit nehezebb lesz.


De nekem nagy szerencsémre teljesen szabályosan nőttek ki ezek a fogaim és a gyökereik gyöngék. (1-2 perc alatt kint voltak a felsők.)

2023. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

na igen, nagyon sok múlik azon, hogy húzni vagy vésni kell, azaz rendesen kinőtt vagy fekszik az állkapocsban.

Nekem utóbbi volt, és kb. 45 p volt, mire kijött. Ahogy már írták, mivel le vagy szedálva, semmit nem érzel a műtét alatt. Viszont az azt követő napok eléggé kellemetlenek. Ugye minél nehezebben jön ki, annál jobban bedagadhat utána az arcod. Nehéz enni (én 3 napig csak pépeset tudtam), nehéz beszélni, aludni... a szájzár talán a legrosszabb. Szóval ha a fogaid könnyen megadják magukat, akkor “simaliba”, de ha nem, akkor tud nagyon kellemetlen is lenni.

2023. ápr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!