Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Cirkonium korona sargulasa...

Docya kérdése:

Cirkonium korona sargulasa ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tavaly novemberben kaptam cirkonium koronat, tokeletesre sikerult, minden rendben volt vele viszont dohanyzok es kavezok.. Rogzon utana fogat is mosok, ugy dorzsolom mint az orultek, alaposan megmosom, neha mar szinte veresre, de meg is ilyen rovid ido utan is ugy veszem eszre mintha sargulna.. ilyenkor hidrogen peroxidot is hasznalok illetve neha szodabikarbonat es talan fogmosas utan mintha majdnem elegedett lennek mert talan jobb a helyzet, de nagyon hamar barmifele sotetebb dolgoz fogyasztok pl: cola mintha vissza is sargulna.. Valahol azt olvastam, hogy ha durvan mosok fogat es karcolom a hejat attol csak meginkabb szinezodik, na ettol is borzalmasan panik hangulatom van es meginkabb elkeseredek. Azt is olvastam, hogy ugyan ugy kell kezelni mint a “sima fogat” csak ugye nem lehet feheriteni. Meg is, hogy tudom visszaforditani a sargulast? Elmeletileg ha elmegyek a fogorvoshoz es poliroztatom akkor el kene tunnie a felszini elszinezodesnek mert alapvetoen nehezebben kene sargulnia mint a sima fognak. Lehet, hogy nehany honap alatt teljesen visszafordithatatlanul elsargitottam mar most a fogaimat?

2023. ápr. 14. 03:30
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Először is hidrogén peroxidot szájban nem használunk, mert nagy károkat tud okozni, tönkreteszi a nyálkahártyát és a műfogak felszínét is. Polírozni persze lehet, de az eredeti színét nem fogod visszakapni sosem szerintem, ha már besárgult, de a dokit kérdezd meg, hátha mégis.
2023. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Basszus, szinte pontosan így vagyok, mint te. Folyamatosan bűntudatom van és már-már mániákusan figyelgetem őket. Most tervezek leszokni a cigiről és kávéról, mert másképp már nem bírom 😅 abban reménykedem, hogy idovel majd magától is kopik a sargulas, ha nem lesz, ami ujra es ujra elszinezi.
2023. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!