Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Iszonyat rossz állapotban...

Iszonyat rossz állapotban vannak a fogaim, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

27/N vagyok.

A fogaim (nem igénytelenség miatt) iszonyatos ütemben romlanak és rossz állapotban vannak. Már kamaszkoromban is lyukadtak ki sorra.

Többnyire magán fogorvoshoz jártam, és egy orvosi hiba következtében elvesztettem az egyik fogamat is (letört, ezért mentem hozzá, nem gyökérkezelte, nem csinált röntgent, semmit, bele rakott egy fém dolgot, felépítette, és hatalmasra dagadt az egész arcom, olyan szinten, hogy egy másik fogorvos közölte velem, hogy ez már kórházi eset).


A lényeg, hogy azóta majdnem az összes fogam lyukad ki, fáj. Minden nap mosom többször, fogselyem, fogköztisztító, szájöblítő, sőt, van ilyen tablettám is, ami megmutatja hogy hol van lepedék.


Viszont: nincs pénzem fogorvosra. Egyáltalán nincs pénzem rá. Van egy más betegségem, ami miatt havonta többször kell elmennem másik orvoshoz, mellette ugye megélni, úgy, hogy az ember tudjon félretenni ha esetleg másik albérletbe kell átköltöznie...egyszóval nem tudom, mit tegyek.

Rettentően bántanak a fogaim.


A családban is ilyen rossz állapotú mindenkinek, ez sajnos genetika. Anyukám most vett fel hitelt, hogy megcsináltassa a sajátját.


Mit tehetnék? Van valami olyan ingyenes lehetőség, amitől nem kell félnem, és tudnak segíteni nekem? Őszintén az orvosi hiba óta amúgy nagyon félek is, mert akkor akkorára dagadt az arcom, hogy a szememre is ment rá, rendesen eltorzult a fél arcom, és kicsit félek.


Szóval: szeretnélek titeket kérdezni, hogy van-e egyáltalán bármi lehetőségem? :(


2023. ápr. 25. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Ezzel így vagyok én is, tb-s fogorvoshoz mostmár lehetetlen itt bejutni. Lehet kisebb településen lenne esélyed.
2023. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk pl a tbs fogorvosnál fizetni kell a tömésért is. Csak a húzás lenne ingyen, de azzal is inkább szájsebészetre küldi be az embereket.

Több munkatársam mondott ilyen sztorikat. (én magánhoz járok)

Ingyenes megoldás nincs. Max ingyen kihúzatod, és pénzért csináltatsz műfogsort

2023. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos ingyenes fogpótlás felnöteknek magyarországon nem elérhető.


A "legolcsóbb" verzió a kivehető fogpotlás.

Van ebből is részleges és teljes is.

Ha vannak még épp fogaid akkor a részleges javasolt.


Kb 300 ezerből megvan mindennel együtt.

Tudom ez is sok pénz, de ennél olcsóbban sajnos nem lehet ma ezt megoldani.

A TB sajnos lassan semmit nem fizet!

2023. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hosszú a vàrakozási idő a tb-s fogorvoshoz,de kérj időpontot minél hamarabb.

Én tb- s fogorvoshoz járok,de nem ahhoz,akihez körzetileg tartozok.

Így fizetnem kell,de töredékét annak,amit egy magán fogorvos elkérne.

2023. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát én most teljesen meg vagyok lepődve, hogy ennyire rossz a helyzet az országban a fogászat terén...komolyan, minek fizetjük a tb-t? :(

Ezen most teljesen lesokkolódtam.


Köszönöm amúgy a segítő válaszaitokat, és hogy nem írtatok le mindenféle igénytelen embernek, hanem tényleg javaslatokat tettetek. Hálás vagyok nektek.

2023. ápr. 25. 10:34
 6/14 anonim ***** válasza:

rengeteg ember van olyan helyzetben mint te


sajnos eza magyra valóság


A fogpotlás egyre több embernek megengedhetetlenül drága dolog

Pedig az egészség része a fog is.

Üdv Orbánisztánban

2023. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 qborka ***** válasza:
Bizonyos feltételek mellett kérhető támogatás méltányossági alapon [link]
2023. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 qborka ***** válasza:
Minimum az elrontott fogadat ingyen kellene helyrehozniuk.
2023. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 qborka ***** válasza:
( Egyébként engem a TB befizetéseim kapcsán ez zavar a legjobban,hogy ha pótolni kell a fogaimat,mélyen zsebbenyúlós történet,hiába fizetek havonta tök sokat. Már csak azért is ingyenessé kéne tenni,mert a fogak megléte nem elsősorban esztétikai kérdés. Főleg az olyan emberek esetében,mint pl a kérdező vagy aki balesetben veszít el fogakat. 😥😥😥 )
2023. ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Helyfüggő lehet, amit a tb-s fogorvosról írnak, én budapesti vagyok, 1-2 hónap múlvára van időpont, de van. Még ma telefonálj a körzeti fogorvosodnak és kérj időpontot. Nem értem, miért írják, hogy fizetni kell, változott valami? Mikor legutóbb voltam, a tömés, gyökérkezelés is teljesen ingyenes volt. Ami a rossz élményedet illeti, van ilyen, de a kezeletlen fog méginkább okozhat ilyesmit. Tehát a legfontosabb most, hogy mihamarabb juss be a körzeti fogorvoshoz, és amit ingyen meg lehet csinálni, azt csináltasd meg. A szükséges pótlások áráról pedig beszéljetek, apránként össze tudod szedni a pénzt. Szerintem a te esetedben, tehát mikor a rossz genetika párosul jó szájhigiénével és sok igyekezettel, minden fogorvos a legjobb képességeit fogja nyújtani és maximálisan segítőkész lesz.
2023. ápr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!