Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan hogy gépi fogkőlesze...

Van olyan hogy gépi fogkőleszedésnél egészséges fog teljes fogzománcát direkt felsértik?

Figyelt kérdés

A fogkövek csak vékony rétegben voltak az ínynél, de körben az egész fogazatomon kivul belül végigmentek géppel ami után pl a rágófogaim belső oldala érdes felületű lett pedig korábban minden fogam sima "csúszos" felületű volt.


Tudom, hogy vannak fogorvosok akik direkt elbarmolják a fogakat, hogy aztán lyukadjon és járjanak tovább hozzájuk, vagy csak 5.alkalommal tömik be normálisan ami lyukas, velem is ezt tehették, hogy direkt felsértik a fogzománcomat? Még hónapok múlva (fél év)se állt helyre.


Ami.miatt meg eleve felkerestem őket (felhúzódó íny orvoslása)azt a témát meg egyszerűen kikerülték, egy sima átlagembertől tudom azt is h9gy van olyan hogy ínypótlás meg egy réteggel be szokták festeni is. A fogorvosok meg egyik se mondja ha ez miatt megyek hozzájuk!

Meg azt sem mitől lehet, hogyan gyógyitsuk!


Félek egyszerűen hogy ninca kikezelve semmim aztán a felszívódó baciktól meghalok egyszer szivinfarktusban mivel köztudott hogy az ápolatlan fogak simán vezethetnek halálhoz is.


Mit tehetnék?



2023. máj. 13. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az érdes felület normális fogkőleszedés után, de utána szokták polírozni. Ha szólsz hogy érdes, bár alapból szokták, de mást nem kérésre, és akkor sima lesz és már úgy távozol a rendelőből. Az ínyproblémával ,meg keress másik fogorvost.
2023. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De most nekem laikusként kellett volna ezt is tudnom hogy polírozni kéne?

Miért ilyen gyökerek mikor magán az összes?

2023. máj. 13. 23:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem is tudod hogy polírozni kéne, azért szólhattál volna hogy érdesnek érzed, vagy hogy még nem jó. És akkor megcsinálja. Máskor említsd meg. Amúgy néhány nap és jobb lesz, rágni kell használni a felület majd ismét sima lesz.
2023. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Fél éve volt, nem mentem vissza mert én a fogíny miatt mentem, de ő meg vmelyik lyukas vagy lyukadni akaró fogamra akar rámenni, hogy majd tömi meg ezeket vizsgálta.

Az ínyemről meg kikerüli a témát teljes egészében.


Ezen felül vmivel vizsgálta még a fogaim és éles szúró fájdalmat éreztem. Azt meg el se mondta hogy az mi volt és kérdeztem azzal a fogammal baj lenne? Azt mondta azzal nincs. Akkor miért a szúró fájdalom?

2023. máj. 13. 23:41
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem van olyan!


Én azt vettem észre, hogy minél inkább leszedik, annál erőteljesebb az újbóli fogkőképződés..

2023. máj. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azokon a fogaimon(rágók belső oldala) meg még fogkő se volt, de agyonsikálták es nem csak ínynél hanem az egész felületét.

Nem tudom merjek e visszamenni de mivel nem mentem vissza az ütemezett időpontokra, igy lehet nem is fogadna.

De az inyem miatt meg már kezd halálfélelmem is lenni.

2023. máj. 14. 00:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak ő van? menj másikhoz!
2023. máj. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

"A fogkövek csak vékony rétegben voltak az ínynél, de körben az egész fogazatomon kivul belül végigmentek géppel ami után pl a rágófogaim belső oldala érdes felületű lett pedig korábban minden fogam sima "csúszos" felületű volt."

-azért mentek körbe, mert ezek szerint indokolt volt. Az, hogy laikus szemmel nem látod, az nem azt jelenti, hogy nincs ott. Az érdesség valószínűleg maradék kis fogkő lehet, amit polírozással szoktak eltávolítani.

Tudom, hogy vannak fogorvosok akik direkt elbarmolják a fogakat, hogy aztán lyukadjon és járjanak tovább hozzájuk, vagy csak 5.alkalommal tömik be normálisan ami lyukas, velem is ezt tehették, hogy direkt felsértik a fogzománcomat? Még hónapok múlva (fél év)se állt helyre.

-rosszul tudod. Teljesen értelmetlen lenne direkt kárt csinálni. Belőled él a fogorvos, neki is az a legideálisabb, ha elégedett vagy. És butaság lenne a saját munkáját hátráltatni. Hidd el, a rendelők tele vannak, nem kell vadászni a pácienseket, meg direkt elrontani fogakat, meg direkt rosszul kezelni, ez rossz vicc kategória.

"Ami.miatt meg eleve felkerestem őket (felhúzódó íny orvoslása)azt a témát meg egyszerűen kikerülték, egy sima átlagembertől tudom azt is h9gy van olyan hogy ínypótlás meg egy réteggel be szokták festeni is. A fogorvosok meg egyik se mondja ha ez miatt megyek hozzájuk!"

-ne haragudj, de a "sima átlag ember" nem tudja jobban, mint egy fogorvos. Se a szomszéd Zsuzsi, se az autószerelő Pityu, se senki, ellenben egy (minimum) 5 évet egyetemen képzett szakember azért hidd el, képben van. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a "felhúzódó íny" kezelésének (meg kb mindennek) a terápiája első körben minden esetben a fogkő leszedés. Röviden, tömören: a fogkő gyulladásban tartja, és lejebb tolja az ínyed, ahogy egyre több rakódik le. Ha ez karban van tartva, az íny is vissza tud állni. Az ínypótlás létező dolog, de egy összetett dolog, ami ha nem indokolt (vagy nem megoldható), nem fognak neki állni. Megint azt tudom mondani, hogy a szakember jobban tudja, nem mindig működik az, amit a páciens kitalál. A töméseknek is azért estek neki, mert sokkal fontosabb, mint az ínypótlás amit kigondoltál. Mire pótoljanak, ha a fogad közben tönkremegy?

"Félek egyszerűen hogy ninca kikezelve semmim aztán a felszívódó baciktól meghalok egyszer szivinfarktusban mivel köztudott hogy az ápolatlan fogak simán vezethetnek halálhoz is."

-de, épp a kezelésed zajlik, csak nem érted. Enyhe túlzás, amit levezettél, a felszívódó bacik tökéletesen vissza adja, hogy nem tudod, hogy mi a helyzet. Egyszerűen vagy nem tájékoztatnak értehtően, vagy nem hallod meg, amit mondanak. Nagyon erős túlzás ez a ventillálás amit írtál itt és a későbbi válaszaidban.

+az a valami amivel vizsgált, és kellemetlen volt, az egy hideg teszt volt, amire az egészséges fog is reagál. Ha baj lett volna azzal a foggal, a székből kiugrasz.

+valószínűleg azért kerüli az ínyes témát, mert egyszerűen nem mindnekinek van türelme valamit sokszor elmagyarázni.

+nyilván nem mentél vissza, mert a fejedben kitaláltál valamit, és nem azt kaptad. Ez nem kívánság műsor, a fogorvos elkezdett egy kezelési tervet, te meg nem jártál vissza. Akkor ezek szerint mégsem félsz annyira, mint ahogy írtad a bacis résznél.

Összegezve: olyan fogorvost válassz, akiben bízol, ha kérdésed van, akkor tedd fel neki. És fogadd el, hogy nem te tudod jobban.

2023. máj. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Akkor menjünk sorjában.

Én fogorvosként, abban az esetben, ha valaki először van fogkőleszedésen, vagy látványosan gyenge képességű, nehéz felfogású, akkor mindig szájbarágósan elmondom, hogy a fogkő jóval puhább a zománcnál, ez a készülék felsérteni sem tudja az ép zománcot, ahhoz gyémántfúrót használunk nagyon magas fordulatszámon. Tehát a válasz a kérdésedre: nem, biztosan nem sértette fel a zománcodat.

Aztán: "tudom, hogy vannak fogorvosok..." ez annyira felháborító és sértő feltételezés, hogy ha én lettem volna az orvosod, én lennék a legboldogabb, ha többet nem is jönnél vissza. Arra esküdtünk fel, hogy "ne árts", tehát nem, így nem viselkednek fogorvosok. Vannak ilyen feltételezések, hogy mi 20 ezer forintért a saját anyánkat is eladjuk, de megnyugtatlak, nincs szükségünk csóri kis emberek 20 ezer forintjára, jól megélünk mi azokból a betegekből, akiknek ellátásra van szükségük és bíznak is bennünk, és arra sincs szükségünk, hogy esküt szegve kárt csináljunk direkt, pláne ebben az országban, ahol népbetegség a rossz fogazat

Harmadrészről az ínysorvadás éppen pont a fogköved miatt alakult ki, mondjuk meg kellene fogadni az orvos tanácsát és jobban, ügyesebben mosni, nem még őrá kenni a disznóságodat. Ami elsorvadt, az úgy marad. Az aktuális állapot fenntartható jó szájhigiéniával. Ha és amennyiben elég értelmes a beteg, hogy ezt felfogja.

Negyedrészről: szoktuk mondani, a rendelőben az orvos rendel, te maximum az étteremben. Nekünk a beteg nem mondja, hogy mit csináljunk, azt mi mondjuk, mert mi vagyunk a kompetens személy. Ha tetszik jó, ha nem, akkor el lehet menni. Laikusként te nem tudod, hogy hol és mennyi fogköved van, amúgy is röhej, hogy még azért vagy kiakadva az orvosra, mert alaposan körbe depurált. Utána az érdes érzet, különösen már fennálló ínysorvadás esetén sajnos normális, mert előfordulhat, hogy már a gyökéri rész lóg ki a szájba, azt meg nem lehet annyira elsimítani, de a polírázás része a fogkőlevételnek és biztos is vagyok benne, hogy meg is csinálta az orvos valamilyen formában, maximum te laikusként ezt nem tudtad, hogy itt így csinálják.

Nagyon rossz ez a hozzáállás a részedről, és csak hogy tudd: így nem is leszel népszerű páciens az orvosok körében. Magán rendelő szemrebbenés nélkül vissza is utasíthatja a kezelésedet, de még a körzetes orvos is bármikor kirakhat a körzetéből, ha úgy viselkedsz. Csak hogy tudd, hogy mikor ilyen a hozzáállásod, magad alatt vágod a fát, mint írtam: senkinek nincs szüksége arra a pár 10 ezer forintodra, különösen úgy nem, hogy közben még az orvosnak kell bizonygatnia az igazát. Utasítottam én már vissza több százezres munkát is azért, mert láttam, hogy a beteg csak azért sem akarja azt csinálni, amit én, az orvos mondok neki. Nem ér annyit, hogy aztán a bíróságon magyarázkodjak, meg idegeskedjek a beteg attitűdje miatt. Én tőlem jöhet be valaki milliókkal is a zsebében, ha azt a hozzáállást képviseli, amit te, nem vállalnám el.

2023. máj. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Pedig volt akinek jó fogát tömték be. Ő is magánnál volt pedig. Egy rakat rémsztori van.

Es a fog miatt kialakulhatnak halálos gócok a szervezetben. Ott a google ehhez, aki nem tudná.

Másnak meg az ő fogorva lefestette es inyt is pótolt, az en dokim meg semmilyen tájékoztatást nem adott erről, azaz mas laikusok nem kútfőből mondanak bármit, hanem tapaszalatbol.

Ami hidegtesztre rosszul reagált azzal a fogammal meg baj van.


Kb a 3. orvost próbálom. Soha nem vitatkozom semmin, mivel nem is tudok eleve infókat se a polírról se tudtam!, semmit nem mindanak csak csinálnak vmit a számban és nem tudom mit de hogy nem az ínyt azt azért látom.(hátso lyukas vagy lyukasodó őrlőn ugrál miközben a szemfogaimon nincs íny.

Nem mondok nekik semmit kifizetem köszönöm viszlet es csak simán nem megyek vissza és aggodok kezelések után hogy mit ártottak.

Köszi a válaszokat.

2023. máj. 14. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!