Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Helyre fog ez jönni?

Helyre fog ez jönni?

Figyelt kérdés

Kihúzták szájsebészeten egy letört fogam gyökerét. Mélyen az íny alá kellett nyúlnia a fogorvosnak.


Már csak otthon vettem észre, hogy felszakadt az ínyem. De ekkor még közel volt egymáshoz a két sérült rész. Eltelt 9 nap.

Kilátszik a csont. Nem forrt össze.


Be fog gyógyulni?


2023. máj. 20. 15:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt sem értem, hogy ha felszakítja, akkor miért nem varrta be.
2023. máj. 20. 16:08
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezzel azonnal menj el sürgösségi fogászatra. Nem szabad halogatni, mert késöbb már nem fog ránőni az íny a csontra és fasza fertőzést kapsz. Amíg nem kapsz időpontot ezzel az indokkal, igyekezz minnél tisztábban tartani a szádat. Ha nem tudják kezelni szakorvost kell keresni feltétlenül!
2023. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Most ez az a helyezt, ahol látnom kellene egy képet ahhoz, hogy állást merjek foglalni. Hol húzták a fogat, és hol szakadt fel az íny? Foghúzás után egyébként sokszor látszik a csont, ami egy szintig természetes, és rendben van. De esetedben nem tudom, hogy mi a helyzet.
2023. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
3-as alapjáraton nem normális ha egy nap alatt nem húzódik össze a seb. Az íny nem erről híres... az azonnal húzódik össze amint vágás éri ezért kell elhúzni a beavatkozási területről. Itt kaphatott egy fertőző gyulladást is ami leépítette az ínyet. El kell vele menni fogorvoshoz tök mindeg mit írunk ide, ennyi a megoldás. Ennél jobbat te sem tudsz mondani neki.
2023. máj. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De, normális, ha nem húzódik össze az íny egy nap alatt. Egy komolyabb beavatkozás után ehhez napok, vagy hetek kellenek, fokozatosan áll helyre az érintett terület. Főleg ha nem is varrták. És nem, nem ezért kell elhúzni a beavatkozás területéről, nincs szövet, ami ilyen gyorsan regenerálódik. Egyszer útban van, ezert kell eltartani. Véleményem szerint ha egy komoly gyulladása lenne a kérdezőnek, akkor már ügyeleten ülne, nem is merülne fel, hogy várjon, a fájdalom nagy úr. De mint írtam is, kevés, és pontatlan az információ. Azzal teljesen egyet értek, hog, célszerű lenne vissza menni a fogorvoshoz.
2023. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hallod ez a gyakori kérdések ide azok írnak ki kérdést akiknek arra nincs gondulatok, hogy netán orvoshoz kellene menni még ilyen esetben is...
2023. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Állandóan dolgozom és 85 km-re van szájsebészet. Ezért írtam ki
2023. máj. 20. 21:34
 8/11 A kérdező kommentje:

Így néz ki. Az a fehéres nem genny, hanem a csont



[link]

[link]

2023. máj. 21. 07:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon homalyosak lettek a kepek, tudnal jobbat csinalni? Nagyon nehez latni.
2023. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2023. máj. 21. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!