Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magánfogászaton miért nem...

Magánfogászaton miért nem adnak számlát?

Figyelt kérdés
Apukám nemrég elkezdett járni egy magánpraxisba hogy végre rendben legyenek a fogai. Múltkor elkísértem, és még ő említette hogy már későn jutott eszébe, de előtte lévő alkalommal számlát nem kapott. Ezen az alkalmon meg mikor megkértük a recepciós/asszisztenst (azért írom így, mert nincs állandó recepciós hanem az éppen szabad asszisztens csinálja a repis dolgokat) és a nőci elkezdett ott hebegni habogni hogy az nem lehetséges.

2023. jún. 6. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Küldjétek rájuk az adóhivatalt. Nem viccelek. Most vagyok túl egy komoly fogászati beavatkozáson, és a végén kaptam számlát, még mondták is, hogy akkor adják, ha minden megvolt, de fel volt írva, mikor mit csináltak. Ilyen egyszerűen nem létezik!
2023. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Kellene adniuk, én is szoktam kapni. A ti esetetekben feketén dolgoznak, tehát zsebbe megy a pénz,
2023. jún. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Ismertem egy ilyen fogosrvosnőt: készpénz, számla nélkül, a rendelőbe hátsó bejáraton kellett bejárni... és még így is k*rva drága volt, meg nem is tartós a munkája.


Az a gond, hogy ha valami baj lesz, akkor nincs garancia. Normmális helyen adnak számlát.

2023. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Adót csalnak, jelentsd a NAV-nál
2023. jún. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Magánba aki számláért reklamál,az többet ott nem lesz el látva.

Magán vállalkozók nem azért dolgoznak,hogy a Fidesz kormánynak több legyen.

Akik itt adták a "jó" tanácsokat,magán vállalkozók lennének,ők is ahogy lehetne kerülnék a számla adást .

2023. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ez hol van és miért, én anno minden egyes alkalommal kaptam számlát.
2023. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell magánrendelésekre járni,mikor ott az SzTK is .
2023. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is mindig szoktam számlát kapni. Egy nagyobb magánrendelőbe járok, több fogorvos dolgozik ott, van szájsebészet is helyben. Mikor egy kicsi magánrendelőben voltam, ott nem kaptam számlát. Sőt, mikor az Sztk-ban csináltak fizetős kezelést, arról sem kaptam semmit.
2023. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És mit kezd az ÁFA-s számlával utána? Cég nevében jár kezelésre vagy miért kell neki számla? Magánszemélynek bőven elég a blokk is! Azt gondolom csak kapott?
2023. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
#9, írta volna, ha kap, szerintem.
2023. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!