Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magánfogászatban létezhet...

Magánfogászatban létezhet olyan, hogy a fogorvos átveri a pácienst?

Figyelt kérdés
Például direkt úgy csinálja meg a fogait, hogy vissza kelljen mennie vagy olyanokat talál amik nincsenek is ott?
2021. szept. 28. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen.
2021. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Csak ez létezik.
2021. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

10 éves tömések vannak a számban, soha egy fogammal sem kellett vissza menni.

Persze, létezhet ilyen, 1-1x, de a magánorvos pont attól magán, hogy valaki súlyos pénzeket fizet neki, hogy kezelje. Nem valószínű, hogy egy magára adó, valamire való orvos ilyet csinál. Ha te kóklernél voltál, akkor igen, előfordulhat persze.

2021. szept. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyanról hallottam (bár ez már inkább szájsebészet) ahol nem mondták el a páciensnek a lehetőségét, hogy valami nem fog bejönni.


Az illetőnek csapokat tette a állkapcsába, csak nem szóltak, hogy lehet olyan, hogy azt kidobja a teste 1-2 éven belül és akkor ott van minden nélkül...

Nagy volt az esélye ennek? Nem. De nem 0. Úgyhogy fizethetett kétszer, ahelyett hogy a kicsit drágább, de nagyobb %-kal biztosabb dolgot vette volna meg előre...

2021. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Fogorvos vagyok. Bármi előfordulhat, de ilyenről még nem hallottam és elképzelni se tudom. Ha lebukik, akkor rossz hírneve lesz és jogi következmények sem kizártak. Ennyit nem ér egy tömés bevétele.
2021. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megnyugtattatok. <3
2021. szept. 28. 17:27
 7/8 anonim válasza:
100%
Ilyet biztos, hogy nem csinál egyik sem, hogy ép fogat megfúr, csak hogy többször visszamenj... Nálam olyan volt, hogy pluszban tb-re is elszámolgattak dolgokat, de vicc, hogy akkor ott sem jártam, meg nem is annál az orvosnál...
2021. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben igen, létezhet. Nem attól lesz valaki magán, mert ő a legjobb és leglelkiismeretesebb, hanem mert nyit egy magánrendelőt és ennyi.


Szintúgy fogorvos vagyok és valami hasonlót gondoltam írni, mint az 5-ös. Nekünk is az a jó, ha viszik a jó hírnevünket, nem akarunk okot adni a kételkedésre. Csak az a baj, hogy erre is úgy gondolnak az emberek, mint valami szépészeti beavatkozásra, gyakran összekeverve a rendelőt valamiféle jeruzsálemi piaccal: kérnek, alkudoznak. Csakhogy a diagnózis felülírja azt, amit a páciens otthon elképzelt és igen, ez gyakran plusz pénzzel is jár. De semmi nem kötelező, ha valamiről úgy érzed, nem akarod, akkor nem vállalod (persze itt az orvos is mondhatja, hogy akkor ő sem vállalja a további kezelésed, mert mondjuk egyik következik a másikból), illetve másodvéleményt is bármikor lehet kérni.

2021. szept. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!