Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnapi gyökérkezelés után...

Tegnapi gyökérkezelés után még mindig ugyanolyan erős fájdalmaim vannak és fel van dagadva az arcom. Valakinek tapasztalat? Mikor múlhat el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 napja fájni kezdett a fogam. Másnap sikerült egy közeli helyre bejutnom (addigra az arcom bal oldala lent fel is dagadt) és csináltak CT-t. Egy korábban már kétszer is gyökérkezelt fog gyökerénél nagy gyulladás látszódott, hatalmas fekete folt a CT-n. (Mindkét korábbi gyökérkezelés 2 másik magándokinál volt. Már egy vagyont beleöltem ebbe a fogba…) A furcsa, hogy a mögötte lévő fognál érzem a nagy fájdalmat, de a doki szerint az előtte lévő már gyökérkezelt fog lehet a gond. A doki picit bizonytalannak tűnt, hogy akkor miért a másik fáj (a fájó fog gyökerénél is látszódott kis fekete folt a CT-n, de Invisalign fogszabályzásba is belevágtam 4 hónapja és azt mondta az lehet a fogmozgatások eredménye). 2 napja ki is váltottam az antibiotikumot és azóta szedem, tegnap mikroszkópos gyökérkezelés is volt. Lesz majd még egy kezelés 2 hét múlva. A fájdalom azonban semmit se csökkent, Flectorral elviselhető csak. Az arcom ugyanúgy be van dagadva, mint a gyökérkezelés előtt. Korábbi gyökérkezeléseknél nem rémlik, hogy másnap is fájt volna, igaz akkor dagadás se volt. Valakinél volt már hasonló? Vajon mennyi idő lehet, míg elmúlik az arcdagadás és a fájdalom? Nagyon kétségbe vagyok esve. :(



2023. jún. 23. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor megszűnik a gyulladás.

Nekem gyökérkezelésnél sose volt így begyulladva és bedagadva.

Gyulladásnál felvágták az ínyem és kitisztították.

2023. jún. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem semmit se vágtak. :( Igaz csak 2 napja szedem az antibiotikumot és egy hetes adagot kaptam, hátha addigra történik valami. Az arcom bal oldala most szörnyű (képen a jobb oldal): [link]
2023. jún. 23. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosan jobb lesz, ha már hat az antibiotikum.

Az orvos nem mondott semmit, hogy mikor lehet jobb?

2023. jún. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az újra gyökérkezelt fogadból ered a fájdalom.hanem a mellette levő fáj, amit érzel is.

Mert ha úja meggyökérkezelték a fogat,annak már nem szabadna ennyire fájnia.

Szerintem begyullasztotta azt a másika fogat, mégpedig úgy hogy nyilván gyulladás van a gyökércsúcs körül, és így a gyulladás elérte a mellette levő fog gyökerét is. Azt kellene felnyitni és akkor megkönnyebbülnél.

2023. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta hétvégénél előbb ne várjam, hogy hatni fog az antibiotikum. Amúgy az arcduzzanat mintha kezdene kisebbedni, de lehet csak beképzelem. Mindenesetre még hajnali 2 sincs és felkeltem az elviselhetetlen fájdalomra. Bevettem megint egy Flectort, de egyre kevésbé hat. Úgy érzem belepusztulok, annyira fáj. Szerintem rosszabbodik. :’( Hétfőn felhívom őket, ha nem változik a helyzet…
2023. jún. 24. 01:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Még mindig a másik fogban érzed a fájdalmat?

esetleg Donalgint írass, jobb mint a Flector.

2023. jún. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen. Ha épp nem vagyok befájdalomcsillapítózva és megnyomkodom ôket, egyértelműen ott érzem a fájdalmat. De a CT-n a gyökérkezelt alján látszott egy hatalmas fekete folt. Hát bizonytalan vagyok. Most mégis melyiket húzassam ki. Szívem szerint már bármelyiket, csak ne fájjon… Holnap felhívom őket.
2023. jún. 25. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!