Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog implantátum témába van...

Fog implantátum témába van saját tapasztalatod ?

Figyelt kérdés

Fog beültetés, azaz fogimplantátumok beültetésére készülök, ami az én esetemben azt jelenti , hogy a még meglévő felső fogaim, négy (4) saját ép fogam és hat (6) koronás fogam mind "egyszerre" egymásutáni kihúzásra fog kerülni,

(a fogak alatti gyenge ill. kevés csontállomány miatt, bár a fogaim többsége ettől függetlenül még nem mozog )

és majd ide, csontpótlást és egy kb. 6 implantátum beültetését követően, implantátumos fogsort fognak részemre készíteni.

(Tervezetten a Halászklinikán)

Kérdéseim :

Szívesen olvasnám azon embertársaim saját tapasztalatait akinek volt hasonló esetük mint amire most én készülök.

Kíváncsian olvasnám saját tapasztalataitokat, jókat és kevésbé jókat , hogy kinek hogyan váltak be az implantátumos fogak fogsorok, hogyan vált be a csont beültetés/pótlás.

Milyen érzés az ilyen fogsor "viselése" használata, ill. hogyan funkciónál, értem ez alatt lehet velük jól harapni , enni inni, stb.?

Mennyi idő alatt lehet megszokni a helyzetet a fogsort, mennyi idő után érzed sajátodnak a fogsort, stb. stb.

Mennyire kényelmes, praktikus a fogsor tisztítása, tisztán tartása?

Mennyire volt komplikált az egész eljárás és mennyi ideig tartott a fogsor teljes és végleges elkészítésének ideje ?

Esetleg a fogorvosod nevét címét, elérhetőségét is szívesen fogadnám ha ajánlod mint fogorvost, mint fogászatot.


Kérdező, 55 éves Férfi.



#implantátumos fogak fogsor
2023. júl. 22. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

2017, egyetlen fog beültetése, a jobb felső 1-es.

Már aznap este tompa fájdalom, ami éjjel erős fájdalommá vált, és a második napon iszonyú fájdalom. Doki felírt többmindenfélét, a hatalmas adag antibiotikumon kívül, de a fájdalom nem csökkent, viszont szép lassan belázasodtam. Magamon kívül voltam a fájdalomtól, enni természetesen nem tudtam. Egy hét múlva a duplára dagadt inyemből szivárogni kezdett a genny (és érdekes módon ezzel enyhült a fájdalom is egy picit). Miután már a 10. napja lázas voltam, és sem a gyógyszeres öblögetések, sem az antibiotikum hegyek, sem a fájdalomcsillapitók nem segítettek, a doki kiszedte és én végre átaludtam az éjszakát.

Az ellenségemnek sem kivánom azt a 10 napot.

Előny: fogytam majdnem 10 kg-t

Hátrány: úgy legyengültem, hogy kb 2 hónapba tellett, amire visszaálltam a normális kerékvágásba. A gyomrom kikészült a sok antibiotikumtól és fájdalomcsillapítótól, és a veseműködésem is csak 72%-os lett, ami akkor 46 évesen elég rossz kilátás a jövőre nézve. És persze az anyagiakat ne is említsük.

A veséim azóta sem jobbak, de hála Istennek, nem is rosszabbak.

Ezzel együtt, nem hibáztatom a dokit, egyikünk sem tudhatta, hogy az én szervezetem így fog reagálni. De soha többé nem próbálkozom beültetéssel.

2023. júl. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2020.-ban ültettek be 11 implantátumot, de már akkor lehetett tudni, hogy nem lesz jó vége, mert a nagy fájdalom mellett a csavarok ki-kibújtak.Két és fél év után most tartok ott, hogy már csak egy van a számban és sajnos nincs garancia arra, hogy újabb beültetés sikeres lesz, árgaranciát adnak de a munkára nincs garancia és könnyen aláíratják a páncienssel, hogy a nem megfelelő szájhigiéné miatt az ő hibája ha nem lesz jó... Szóval nagyon óvatosan mert iszonyat fájdalom és szenvedés lehet belőle a semmiért...
2023. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2 -es

Melyik fogorvos csinálta a fogbeültetést ?

Már mindjárt az elején láttad , hogy nem jól van megcsinálva a beültetés ?

Miért bújtak ki a csavarok, mi volt az indok és mi volt az ok ?

Csontpótlást csináltak nálad ?

2023. aug. 9. 21:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyíregyházán csinálták és ki van szedve a 11-ből 10 két és fél év után... Az hogy láttam, abból adódik, hogy a csavarok látszottak és már akkor is fura volt. Sajnos nem volt jó az eljárás és felmerül annak is a gondolata, hogy a beületésért jó fogaim is ki lettek húzva. Mindenki "csak" pénzben méri ezt a dolgot, de a mérhetetlen fájdalom és komoly kockázat kimarad sokszor... Természetesen nem utolsó dolog és több milliós beavatkozás, de azért a szakmai rész fontosabb lenne szerintem! Sajnos nekem újra kell majd valamit bevállalni de már a kivehető fogsor sem tántorít el, ha az eégszségemről van szó és megszűnnek a gyulladások a szervezetembe. Volt csontpótlás de hiába...
2023. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4 -es.

Köszönöm , hogy megosztod tapasztalataidat !

Sajnálatos az eseted és igen sok igazság van abban amit írsz, hogy sokan csak a pénzt nézik és akár az egyébként még jó fogakat is kihúzzák a pénz miatt...

Olvasom , hogy mind ennek ellenére amin keresztül mentél, mégis csak úgy érzed, hogy be vállal egy próbát, hátha most összejönne és megoldodna a fog problémád.

javaslom, hogy nézd meg a honlapját és a Facebook oldalát [link]

2023. aug. 11. 01:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez, reklám????? És csak annak válaszolsz, akiben még van némi hajlandóság.

Aha, értem. Tapasztalatokat szerzel, mint implantátor 😂

2023. aug. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os

Sajnos de nem reklám.

Ez inkább amolyan gondolat megosztáson alapuló "javaslat" mint reklám.

Saját magam is dilemmázok , hogy kihez mennyek, hól kivel csináltassam meg fogaimat és saját tapasztalatból csak annyit tudok mondani, hogy az általam ajánlott fogorvosi klinikaáról annyit tudok amennyit olvastam róluk ill. voltam náluk személyesen is és jó benyomást keltett bennem minden amit ott láttam hallottam , stb. pedig csak egy röntgenezésen és egy állapot felmérésen, konzultáción voltam náluk , ennyi .

Tényleges saját tapasztalaton alapuló saját véleményt a fogászati beavatkozásról, ami náluk és velem történt volna, eddig nem tudok mondani.

Abban igazad van , hogy tapasztalatokat szeretnék szerezni, de nem mint orvos, vagy ahogyan te mondod , mint implantátor, hanem mint páciens szeretnék tanulni mások eseteiből , mivel úgy gondolom , hogy az implantátumos fogaknak egy életre kell hogy szóljanak, egy élethoszt kellene , hogy gond és probléma nélkül kiszolgáljanak az egyébként nem kevés rájuk áldozott pénzért.

Továbra is kíváncsian várom mások saját tapasztalatait, véleményeit.

2023. aug. 11. 11:51
 8/9 anonim válasza:
100%
Nekem is volt inplantátumom.Az összes saját fogat váratlanul egyszerre kilazította, és lejött.Iszonyat sokk volt a ragyogó fogak helyett váratlanul fog nélkülivé válni.Borzasztó volt lelkileg.Soha többé nem kell inplantátum.
2023. aug. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8 -as !


Miért kellet az összes fogadat kilazítani és egyszerre kihúzni ?


Azt írod, hogy soha többé nem kell implantátum, ez azt jelenti, hogy valami oknál fogva a beültetett implantátumaidat ki kellet venni és most nincs implantátumod?

2023. aug. 26. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!