Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Aftának indult de mandulagyull...

Aftának indult de mandulagyulladás és ez lett belőle. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Hétfő óta szedek antibiotikumot és a közérzetem jobb, talán a mandulámon is kevesebb a fehér csík de ezek a sz*rok nem múlnak a számból. Rendszeresen csöpögtettem Phlogosollal illetve Anaftalinnal fújkáltam de egyik se ér semmit.

Most elkezdtem sós vízzel gargalizálni és öblögetni, remélem ennek több haszna lesz.

Valaki tapasztalt már ilyet? Mi lehet ez?

[link]



2023. júl. 27. 14:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Még egy kis kiegészítés:

Egy kis hólyaggal, vagy aftával indult az egész, napról napra egyre több lett aztán láz és tüszős mandulagyulladás követte.

Sose volt ilyen és ehhez hasonló problémám.

2023. júl. 27. 14:40
 2/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az orvosok minta vizsgálat nélkül írnak fel antibiotikumot a legtöbb olyan betegségre, ami vírusos. Gondolom tisztában vagy azzal, hogy az antibiotikumok baktériumok ellen vannak, vírusokra kb. fikarcnyit sem ér.

Mielőtt azt hinnéd lerohad a nyelved vagy hasonlók: az immunrendszered (ha viszonylag működőképes) akkor 1-1,5 hét alatt legyőzi ezt. Az afta amúgy is egy immunrendszeri betegség, hiányt is jelez (d, b, c vitamint szedsz? kielégítő az étkezésed? minőségileg megfelelő az, amit eszel? nem egyoldalú a táplálkozásod? aktív életmód? nincs dohányzás?). Ezek mind javítják az aftának a minél ritkább előfordulását. Ennél többet nem tehetsz, az antibio a saját felelősséged, hogy még szeded, de el fog ez magától múlni, mint minden kisebb vírust, ezt is legyőzi a szervezet.

2023. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Dohányzom de mellette sportolok is.(Saját testsúlyos edzés, súlyzós edzés néha futás/túra/úszás) Viszont mióta ez az egész tart azóta egy szálat sem szívtam el és le is fogok szokni róla szerintem. Már volt erre példa egyszer, hogy edzés miatt szoktam le csak újra rákezdtem a bagóra.

Immunrendszerem szerintem erős mert évente 1x, vagy annyiszor se vagyok beteg és én nem az vagyok aki 5 percenként fertőtleníti a kezét illetve ha leesik a kaja a földre akkor kidobom. Szóval van immunrendszerem.


A kaja amit megeszek az nem jó annyira, jelenleg össze vissza zabálok sajna, nem figyelek rá. Pontosabban most enni is alig bírok, fogytam 3 kilót 1 hét alatt. 81 kg voltam és most meg 78. 182 centis magassághoz.

Vitaminokat, mint táplálékkiegészítő készítményeket nem használok. Zöldséget, gyümölcsöt eszek, igaz mostanában azt is elég rendszertelenül.


23 éves vagyok egyébként.

2023. júl. 27. 15:27
 4/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen jellegű betegség, mint az afta, gyulladások, hosszan fennálló vagy többször felbukkanó, rövid ideig tartó elváltozásokat sajnos csak tünetileg kezelik, de az okát kell keresni, különben ha ez nincs meg, akkor újra elő fog jönni. Ezek mind a szervezet jelzései, hogy valamit másképp érdemes csinálni.


Nagyon szépen leírtad mik a körülmények, szerintem ebből te is tisztán látod mi a gond :) ha apránként javítanál az életviteleden (nem csak a sport a fontos (de nagyon jó, hogy ezt is űzöd), de ha a szervezet nem jut megfelelő minőségű tápanyaghoz akkor minőségileg éhezel).



Próbáld a saját kezedben tartani az étkezésed, egy kontroll érzést is adhat neked, hogy igenis megtudod csinálni és te befolyásolod ezt :)

A vitaminokat akkor is lehet szedni, ha zöldség-gyümiket is eszel, kiegészítők. D, C, B-komplex ajánlott.


Vigyázz az egészségedre, még fiatal vagy és minél hamarabb elkezdesz rá figyelni, annál kevesebb és később jelentkeznek hiánybetegségek. Csak mi tudunk erre figyelni.


1 voltam.

2023. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4

Igazad van mindenben. :)

Köszönöm a válaszaid!

2023. júl. 28. 13:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Tehát ezek az aphták már az antibiotikumos terápia előtt megvoltak?

Ezt azért kérdezem, mert gyógyszerek szedésének következményeként előfordul, hogy sokszoros aftaszerű fekélyek borítják a nyelvet, szájüreget, de azok a gyógyszer szedésének abbahagyása után 1-2 héttel megszűnnek. Klórhexidines szájöblögetést javaslok két héten keresztül és érdemes vérképet nézni, ha eddig erre nem kerül sort.


egy fogorvos

2023. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6

Egy afta volt a nyelvemen előszőr és utána napról napra rosszabbul lettem. Tán 2 nappal az első afta észrevétele után észrevettem még egyet, aztán ezt követték a véres, gennyes hólyagok a szájpadlásomon és a gennyes foltok a mandulán. Elmentem a házi orvoshoz aki felírt probiotikumot és antibiotikumot. Az antibiotikum nem segített semmit szerintem, a szám belseje hasonlóan néz ki még mindig. Hőemelkedésem már nincs. Nyelvem teteje a legrosszabb ahol vannak ilyen vöröses hólyagok benne fehér foltokkal. A képen amit mellékeltem látszódik is valamennyire. A kis fehér afták ott a nyelvem hegyén ahhoz a nagy folthoz képest nem is fájnak.

Most ha enni szeretnék akkor veszek be előtte flectort illetve kaja után sós vízzel öblögetek, gargalizálok.

Jövő héten megyek vérvételre.


[link] - erre gyanakszom még.


Köszi a válaszod.

2023. júl. 28. 14:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Jol teszed ha elmesz vervetelre, a mononukleozis eleg komoly megbetegseg es hat virus okozza, nem ijesztgetni akarlak csak ha barmi tuneted rosszabbodna (megint laz vagy diszkomfort, tovabbra sem tudsz enni) akkor erdemes lesz ugyeletre menni. Ezt nem antibiotikummal kezelnek.

Majd mindenkepp irj mi tortent, remelem minden rendben lesz miharabb. Ezzel a megbetegedessel az a baj, hogy ha nem kezelik idoben es helyesen kesobb lehetnek kovetkezmenyei.

2023. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem valószínű a mononucleosis. A mandulák fehér lepedékhez hasonló bevonása és szemmel látható nyaki duzzanat jellemzi. Persze nincs kizárva. Valószínűbbnek látom, hogy valamilyen egyéb vírusos megbetegedés vagy tápanyagok hiánya okozza, utóbbira a vérkép választ ad. Érdemes vasra, B12-vitaminra és D-vitaminra is értéket nézni.


Egyébként a mononucleosis sem igényel különösebb kezelést a szupportív terápia (folyadékpótlás, láz- és fájdalomcsillapító) mellett, nem kell rémisztgetni, pár hét alatt lefut a betegség és szövődménymentes a gyógyulás.

2023. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsoval egyetertek, kiveve hogy elofordul szovodmeny, ezert ajanlott megnezetni ha gyanu van ra. Nem ijesztgetes, mint irtam, hanem tajekoztatas.
2023. júl. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!