Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után ez a fájdalom...

Salalala11 kérdése:

Foghúzás után ez a fájdalom normálisnak mondható?

Figyelt kérdés

Baloldalt lent volt egy gyokerkezelt fogam ami úgy letort hogy az egyik fele az ínyem alatt volt. Batorságomat osszeszedve elmentem a szájsebészetre ahol eltávolíttattam. Szerencsém volt, lefeszítette az ínyem azon részét ahol nem látszott ki a fogam es sikeresen kihúzta. Mikor kiment a fájdalomcsillapító hatása elkezdett fájni az ínyem azon része amit lefeszegetett. 3 nap utan elmentem a fogorvosomhoz nézze meg mi a helyzet mert a fájdalom nem igazán múlt.

Írt fel cataflamot és szájfertőtlenítőt. Most az 5. napon vagyok ha kimegy a cataflam hatása egyből érzem hogy visszafájdul a foghelyemnél az ínyem. Nemtudok mit tegyek, visszamenjek újra vagy majd csillapodik ez magától?



2023. júl. 29. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Várj 1 hetet és ha addig nem múlik visszamehetsz. Ha napról-napra csökken a fájdalom az jó jel.
2023. júl. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fájdalom mérséklődik, vagy ugyan olyan, esetleg rosszabb? Varrás volt?
2023. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A fájdalom ugyanolyan intenzitású

Varrni nem kellett.

Csak az ínyemet feszítette le eleggé most ilyen v alakú a fogam mellett az íny :)

Ma reggel felkeltem és nem éreztem fájdalmat aztan persze amint elkezdtem tevekenykedni újra elkezdte de talan halványabban mint eddig.

2023. júl. 30. 14:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy ilyen betört foggyökér eltávolítása rutin dolog, sokszor nem is egy fájdalmas beavatkozás. De ettől függetlenül azért mélyre kell menni, és az íny is eléggé sérül, ezért inkább utólag kellemetlen, főleg ha pl begyullad. Kb egy hétig elég általános a fájdalom, az a jó, ha fokozatosan javul azért. Ha bizonytalan vagy, akkor hívd fel a fogorvosod, és segít eldönteni, hogy normális-e a helyzet.
2023. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!