Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fájdalomcsillapítót...

Milyen fájdalomcsillapítót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nő a bölcsességfogam és rettenetesen fáj. Fáj rágni, fáj beszélni. Esténként többször felébredek, szúr, sajog. Nem tudom rendesen kinyitni a szám, ha elkezdek nevetni fáj.

Jövőhéten fogja az orvos kihúzni, de addig is ez az egy hét egy kínszenvedés lesz. Most is 3 fajta gyógyszer van bennem. Dalacin gyulladáscsökkentőt írt a fogorvos, hogy szedjem, mellé flector port iszom és apranaxot vettem be. Nem tudom ezeket lehet e így kombinálni, de igazából ugyanúgy fáj mintha semmit sem vettem volna be. Nagyon kellemetlen. Tudnátok ajánlani valamit?



2023. aug. 3. 11:34
 1/8 anonim válasza:
0%
Nekem a Xilox segített egyedül.
2023. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
A Xilox az valóban nagyon jó, de sajnos vényköteles.
2023. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Xanax, bár sosem rajongtam érte mert úgy vallom egy idő után az emberi test hozzászokik és lofaszt nem használ, bár nekem mikor kiszedték (sosem volt vele problémám) de a műtét után úgy sajgott és fájt hogy aszittem odakulázok, rendesen éreztem a helyén ahogy még feszítik meg minden egyéb úgyhogy ritka egy kellemes dolog az tuti, de akkor is csak az algoflexet toltam, az algopyrin nem segített így tértem át az algora amivel egyébként az elején rövid időre de javított. Utána pedig már tudtam is normálisabban aludni vele. Viszont mint mondtam nekem úgy sosem fájt amikor még bent volt, íny alatt volt.. lehet ez miatt is. Nem tudom, az biztos hogy akármilyen kicsi a fog, de piszkos mód tud fájni.
2023. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vált be a flector, akkor a Xiloxal érdemes lehet tenni egy próbát. Vényköteles, de szerintem ha felhívod a fogorvosod, és elmondod mi a helyzet, akkor felírja. Más a hatóanyaga, mint a flectornak. De ezeket nehogy keverd, xanax pláne eszedbe ne jusson, a te érdekedben. A Dalacint szedd mindenképpen, azért írta fel, hogy a gyulladást lehúzza, így leszel kezelhető jövő hétre. Sajnos pár napot ki kell bírni, amíg elkezd dolgozni a Dalacin, addig pedig fájdalomcsillapító, jegelés ami segíthet. Kitartást, jobbulást.
2023. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Cataflamot akartam irni, nem a xanaxot...xd
2023. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Diclofenac: Kapható vény nélkül 25 mg-os kiszerelésben Cataflam Dolo névvel. Ha annyira elviselhetetlen a fájdalom be lehet venni egyszerre kettőt is, ami így megfelel a vényre kapható Cataflam dózisával. A Flector hatóanyaga is ugyanez egyébként, csak vízben kell oldani.


Mellesleg nem tudom hány éves fogorvoshoz jársz, de a Dalacin (clindamycin) antibiotikumot már évek óta nem ajánlja a szakma fogorvosi gyulladás kezelésére. Az első választandó antibiotikumok az amoxicillin tartalmú készítmények (pl. Augmentin Duo). Régebben ha allergiás voltál a penicillinre akkor írtak fel Dalacint, de ma már alternatívaként sem ajánlott. Tönkre teszi a bélflórát és súlyos mellékhatásai lehetnek és vannak.

2023. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Pontosan, én is az augmentint szedtem amikor begyulladt a fogam helye.

2023. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 ez nem teljesen lejátszott meccs. Ahol én dolgoztam, az orvosok fele az augmentinre, a másik fele a dalacinra voksolt. A gyomornak és a bélflórának egyik sem tesz jót, ezért is ajánlott a probiotikum.
2023. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!