Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hentes volt a fogorvos vagy...

Hentes volt a fogorvos vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Fogkőleszedésre mentem sztk-ba. Igen, már az sztk szónál a legtöbben összrenándulnak, én is, de utoljára amikor voltam kb 5 éve sztkban fogkőleszedésen nem emlékeztem volna arra hogy egyáltalán akár kellemetlen lett volna. Ráadásul ez a hely olyan kultúrált volt belül, először el se hittem hogy sztk, festmények a falon, szól a zene, stb. (Megtudtam hogy ez az ember magánban is rendel.) Most is nagyon minimális fogkövem volt, főleg alul, így úgy gondoltam bevállalom. Hát nem kellett volna. Egy ilyen fogfúró hangú dologgal tiszta erőből lett odanyomva az ínyemhez valami gép, ami után már 1 órája vérzik a szám, és csomó sebet, feljött ínydarabot látok magamon. Amíg ez tartott az egész testemmel összerándulva próbáltam nem azonnal leállítani az orvost hogy én már nem bírom tovább. Ráadásul ezen felűl le se lett szedve az összes fogkövem, mert az elsó fogsoromon egyértelműen látom a megmaradt darabokat.

Ilyenkor mit lehet tenni? A magánrendelőben nem fognak így megkínozni? Ez tényleg normális menete vagy valami nagyon félrecsúszott?



2023. aug. 3. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos valami nagyon félrecsúszott. Én magánba járok, ott a fájdalom első jelére szólnom kell és abbahagyja
2023. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Igen, ez tényleg nem normális. Szerintem ez akár egy feljelentést is megérne.
2023. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hol lehet esetleg fejlenetést tenni ezzel kapcsolatban?

Mert nem hogy embertelen, de kontár munkát végzett. Csináltam képeket amin egyértelműen látszik hogy hatalmas darabokat meghagyott.

Így nézek ki egy friss fogkőleszedés után:

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. aug. 3. 14:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Betegjogi képviselő.
2023. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Őszintén szólva ez a sok hűhó semmiért minősített esete. Ráadásul elég offenzív is, mert egy otthagyott fogkő miatt te egyből feljelenteni szeretnéd. Ízlelgessük kicsit ennek a komikusságát, merthogy ezzel szerencsés esetben csak kiröhögnek, kevésbé szerencsés esetben továbbküldik az eseted, azért hogy fentebb is röhögjenek egy jót. Csak utóbbi esetben bizony az összes környező orvos értesülni fog rólad, mivel az orvosok értesítik egymást a bolond betegeikről és minden ajtó bezárul majd előtted, mert arról leszel híres, hogy egy ott hagyott fogkő miatt te feljelentetted az orvost.

Aztán. A fogkő leszedés mindenhol ugyanúgy megy. Nem fúróval, hanem egy ultrahangos készülékkel pattintják le a fogról, közvetlen az íny mellől, vagy az alól. Magyarul a fogkő elhelyezkedésétől függően természetesen sérül az íny, ezt nem is értem, hogy ezen te hogy lehetsz fennakadva, komolyan azt gondoltad, hogy mikor a fogorvos a fogadat macerálja, akkor ahhoz nem fog érni? Ehhez elég naivnak, megkockáztatom butuskának kell lenni, hogy ezt gondold. Egy fogkőleszedés után pont úgy néz ki az ember ínye, ahogy lefotóztad. Nem mindenkinek néz ki így és nem is minden leszedésnél, de ez minden esetben a fogkő elhelyezkedésétől és mennyiségétől függ, tehát még egyénen belül is minden alkalom más.

Fájt? Persze, orvosi rendelőbe mentél, nem welinessbe. Az orvosi beavatkozások zöme kellemetlen, vagy akár fájdalmas. Megint szituáció függő. Ha nagy mennyiségű fogköved van, ha erősen gyulladt az ínyed, de nőknél például még a ciklus miatti ínyérzékenység is említhető, akkor lehet kellemetlenebb. De hogy te komolyan ekkora hisztériát csapj - ez azért nonszensz. Bakker, nem sebészi beavatkozáson voltál, ahol véletlenül az ép lábadat vágták le, hanem ott hagyott egy kis fogkövet az orvos, amit egyébként lehet kulturáltan is lekommunikálni felé, például felhívod és megkéred, hogy ismételjétek.

Nekem ez megint egy ilyen sztk-s lejáratós cirkusznak tűnik, hiszen eleve ezzel is kezded a mondandódat. A hozzád hasonló butikákra konkrétan franchise-ok épültek Magyarországon, mert van egy rakat sok székes magán (itt kérek egy elélvezést) rendelő, akik kifejezetten kezdőket szippantanak fel, mert őket lehet viszonylag potom pénzért agyon dolgoztatni, te ott hagysz egy valag pénzt, el tudod este mondani a havernak, hogy te biza' magánba jársz, miközben egy 1 hónapja végzett remegő kezű kezdő gányolt valamit a szádban. Csak mondom, hogy ez az sztk vs. magán sem ennyire fekete fehér és be is lehetne fejezni az állandó cirkuszt és lejáratást, mert ezzel a hozzáállással azt fogjátok elérni, hogy be lesz szűntetve a tb alapú fogászat és akkor hogy fognak kikerekedni a szemek, amikor majd a magándoki 25 ezerért fogja ugyanezt csinálni, majd még 3 tömést darabját 30-35 ezerért, azt lesz olyan, amilyen, hiszen magánba most is az megy, aki akar, de akkor ez a sok "kontár" is mind ott lesz, csak nem tb alapon, hanem a havi fizetésed feléért.

2023. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, bocsi de tl;dr


Inkább keress mást akitehet csesztetni :/

2023. aug. 3. 22:11
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet*


Az előzőknek pedig nagyon köszönöm a választ! Megtaláltam az én városomhoz tartozó betegjogi képviselőt, írtam neki, majd kiderül mi lesz.

Sajnos azt a hatalmas hibát követtem el, hogy nem olvastam utána az embernek a városom facebook csoportjában csak most az események után. Ugyanis ott minden második ember horrorsztorikat ír le róla, a kontár, barbár, hentes de még őrült szavakkal is. És híres arról is elvileg, hogy még gyökérkezeléshez se használ érzéstelenítőt. Szóval ja, elég durva. Ha ezt tudtam volna rögtön magánhoz megyek, de hát ezt is kipróbáltuk :(

2023. aug. 3. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom azt sztk tapasztalatod. Én fogászati asszisztens vagyok, teljesen őszinte leszek veled, ez nagyon orvosfüggő. Vannak igazi profi, lelkiismeret orvosok is sztk rendelőkben, de hát igen, vannak hentesek is. Pár gondolat arra, amit írtál:

1. Valószínűleg nem minimális fogköved volt, ezt a képeken látható maradékból gondolom. 5 évente helyett inkább félévente, de legalább évente nézz el a fogorvoshoz.

2. A fúró szerű dolog egy ultrahangos eszköz volt, ezt használják a legtöbb helyen.

3. A fájdalom és a vér sajnos akkor is lehet normális, ha amúgy a fogorvos teljesen szakszerű. A fogkő okoz egy gyulladást, ráadásul van, akinek nagyon erősen hozzá "tapad" a fogaihoz, így jobban íny alá kell menni, szóval lehet eléggé kellemetlen. Ezért is jobb gyakrabban járni, akkor sokkal gyorsabban és könnyebben megy. Az a helyzet, hogy a megmaradt darabokat leszámítva valóban nézhet ki így az íny, ha hosszú idő után mész csak fogorvoshoz.

4. A számodra megfelelő fogorvost megtalálni nem könnyű, sem magánba, se sztkban. Csak utóbbinál nyilván az a helyzet, mint általában az egész egészségügyben...

5. Ez már csak egy kis extra észrevétel, de a gyökérkezelésnek a legtöbb lépéséhez nem kell érzéstelenítő. Ne minden horror sztorinak van alapja.

6. Nem foglalok állást, mert nem voltam ott. Valóban a betegjogi képviselőhöz kell fordulni, ha hivatalos panasszal akarsz élni. Jogodban áll teljes mértékben. Sajnálom a rossz élményed, remélem legközelebb minden rendben lesz.

2023. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi utolsónak is a választ, nagyon korrekt, és megtudtam belőle olyat is amit eddig nem!


Persze én laikus vagyok, de a fő ok amiért elmentem az pont alsó fogsoromon látható darabok, amik megmaradtak. Ezen kívül ott sokkal több nem is volt, csak még 1-2 fogam között. Tehát tényleg az a baj, hogy azon a részen a nagy része egyszerűen nem lett leszedve, vagy csak bizonyos részei, mert nem volt ennél több. Persze tudom, hogy hátrébb nem látok be, ott is biztos lehetett, meg ahogy mondtad akkor az íny alatt is. Tehát nem azt mondom hogy semmi nem lett leszedve, de ahhoz képest amennyi volt előtte, sok nem. De a legnagyobb problémám ebből az egészből hogy a rossz és fájdalmas tapasztalatom ellenére vissza kell mennem (magánhoz fogok most már) mert össze lett csapva, és újra meg kell csinálni, hogy végre rendes legyen.

És magában egyébként mondták is, hogy ott érzéstelenítenek is valami szprével, itt erről szó se volt..

És egyetértek, sztkban is vannak (de persze sokkal ritkábban) hihetetlenül profi és kedves emberek, de nagyrészt - a körülmények és a fizetés miatt - nagyon nem ez a helyzet szokott lenni. De ez szerintem még nem kéne azt jelentse, hogy embertelenül és félválról dolgozzon egy orvos

2023. aug. 4. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!