Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Afták a számban mitől lehetnek?

Afták a számban mitől lehetnek?

Figyelt kérdés

Van hogy hónapokig, akár évekig semmi sincs, de most például van 3 is és annyira fájnak, hogy nagyon rossz a közérzetem miattuk. Enni, inni és beszélni is nehezemre esik.


Nincs változás az életemben. Nem tudnám semmivel se indokolni.


Szóval az első kérdés, hogy mitől vannak ezek, a másik pedig, hogy mit tehetnék azért, hogy gyorsabban begyógyuljanak?


Citromlével próbálkozok, de annyira fáj, hogy ájulás közeli állapotba kerülök tőle. Nem túlzok, megszédülök a fájdalomtól.


Előre is köszönöm.


33f



2023. aug. 3. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Corsodilba fülpiszkálót mártani és azzal jól átmaszírozni.

Vagy Anaftin® készítmények.


Oka sokminden lehet. Szájraharapás, rossz szájhigénia, fogszabályzó, más után evés/ivás...stb.

2023. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Immunrendszer legyengült. Stressz, stb. Gyógyszertárban tudsz venni hatásos szert (Gengigel például egész jó volt), vagy fogorvos, szájsebész tud felírni speciális vírusellenes készítményt is.

Kiegészítésként és megelőzésként sok A-, C- és D-vitamin kellene, akár tablettában. Mellőzd a tejet és tejtermékeket, amíg sebes a szád, nehezebben gyógyul miatta.

(Együttérzek, tudom, hogy nagyon fáj, nekem is volt évekig.)

2023. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2023. aug. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A legjobb rá a glicosept. Ha nincs pénzed akkor sós vízzel öblögess.
2023. aug. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!