Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Folyamatosan afták jönnek elő...

Folyamatosan afták jönnek elő a számban, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Már közel egy éve észrevettem, hogy folyamatosan afták jönnek elő a számban. Megjelenik egy, miután elmúlik, egy hétre rá jön a következő. Néha egyszerre kettő is. Most is kettő van, és borzasztóan fáj, anaftin géllel kenegetem, de sokat nem ér. Minden nap háromszor mosok fogat, és reggel, délben és este is használok szájvizet. Fogalmam sincs mitől lehet ez, de nagyon zavar már... Én valamiféle allergiára tippelek, de úgy gondoltam megkérdezlek titeket, hátha tud valaki erről valamit, vagy jár / járt hasonló cipőben.

2022. máj. 11. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet valamilyen ételre -amit rendszeresen fogyasztol- allergiás vagy.
2022. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor szokott előjönni ha simigatom a cicáimat, es nem mosok egyből kezet
2022. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
az akkor van amikor legyengült az immun rendszered, én is most voltam beteg és 5 napig szúrt égetett lekentem propilisszal most huzódik vissza. Lehet immun hiányos vagy (vagy ha kaptál oltást attól)
2022. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Corsodyl-t tudom ajánlani, nagyon hatásos.
2022. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ahogy tegnap leírtad, el is mentem venni a patikába egy Corsodyl-t. Eddig úgy vélem, hogy hatásos, mert nem annyira fáj, közvetlen szájöblítés után is csökkenti a fájdalmat! Köszönöm a segítséget, jár a zöld :)
2022. máj. 12. 08:35
 6/6 anonim válasza:
Szia, nagyon hasonló cipőbe járok, csak nekem másfél éve tart a dolog, nekem is egy éven keresztül tele volt a szám aftával illetve társult hozzá a bőrömön (hát, mellkas) viszkető hólyagos foltok. Voltam orvosnál, kaptam antibiotikumot, vírus ellenes gyógyszert, nem használt, voltam vérvételen semmit nem mutatott (csak a gyulladást) ugye az afta seb. Aztán gondolkodtam hogy allergia, váltottam melóba pozíciót, mondjuk bőséggel csillapodott a dolog majd meg szűnt ( alkalmanként többször is 1-3 hétig. Idén két teljes hónap volt amikor semmi de semmi bajom nem volt, aztán hirtelen puff és kezdődik elölről. Étrendben, életvitelben szokásokban nem változtattam. Fogalmam sincs mitől lehet, megyek ősszel allergia vizsgálatra rettegek, hogy mitől lehet.
2022. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!