Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghuzàs után még mindig...

Foghuzàs után még mindig gennyes fogíny?

Figyelt kérdés

Hónapokig szenvedtem a jobb felső ötös fogammal. Beduzzadt az arcom, gyökerkezelte a fogorvos, volt több kúra antibiotikum, ennek ellenére végül kihúzta a fogamat, mert nem tudta megmenteni. Két és fél hét telt el a húzás óta, azóta lejjebb ment a duzzanat az arcomról, viszont a kihúzott fog helyénél sokszor van egy kis pukli az ínyemen, ahol időnként ürül a véres genny.

Ez most még mindig a kihúzott fog miatt van vagy ez újabb gyulladás lehet? Pénteken van időpontom a fogorvoshoz, de érdekel a véleményetek.


2023. aug. 16. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondanod a Fogorvosnak, hogy nem javult a helyzet, továbbra is gennyesedés van. Gyulladásgátló szájöblitővel kellene öblögetned, Meridol.
2023. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Dobd ki a Meridolt.


Corsodyllal ketszer egy nap, reggel etkezes majd fogmosas utan, es este ugyanugy etkezes fogmosas utan. Azonnal csokkenti szinte a gyulladast, es a bakteriumokat kinyira, egy hatranya van, ha 6 honapnal tovabb hasznalod lehet fogkovesedesed.

2023. aug. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Chlorhexamed szàjvíz van otthon.
2023. aug. 16. 20:07
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az is jo, de a Corsodyl jobb, tobb a hatoanyag benne, es alkoholmentes. Ismerem a Chlorhexamedet olvastam mi van benne, a Corsodyl jobb.


Ameddig nincs Corsodyl vagy nem is akarsz venni az is jo. Csak a napi 2 legyen meg.

2023. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, holnap venni fogok Corsodyl-t.

Aggódom, hogy még mindig gyulladás van. Azt hittem a foghuzàs végre megoldja a problémát.

2023. aug. 16. 20:18
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyulladas nem feltetlen jelent prolblemat, sot ellenkezoleg, a gyogyulast jelenti. Ezert faj pl. egy foghuzas utan a hely 1 hetig kb, mert gyogyul, verdus, beakar gyogyulni.


De ha gennyes az mas tema, amugy biztos genny? Mert vannak szovetek amik tenyelg ugy neznek ki, de nem azok hanem a gyogyulasuk olyan.


Nekem egeteses inymutetem volt, amikor gyogyult akkor ilyen feher hartyas trutyi volt ott egy jo darabig, en is azt hittem gennyes. De nem az volt.


De mindenesetre corsodyl es menj el a fogorvoshoz. Az en szajsebeszem+fogorvosom is szorgalmazta a kiegeszito corsodylt, sot meg egy kulfoldi helyettes fogorvos is mondta hogy az jo otlet.

2023. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, sárgás váladék ami kifakadt meg egy kis vér is. Gondolom, az genny volt, ami sárga.
2023. aug. 16. 20:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Hat a sarga az genny. Ha feher lenne akkor talan-talan. Nekem feher volt.
2023. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szép napot! Végül ma elmentem a fogorvoshoz, mert hamarabb is tudott fogadni. Megnyomkodta a duzzanatot az ínyen és rá kellett harapnom egy gyógyszeres vattàra. Felírt Dalacint, azt végig kell szednem, aztán majd vissza kell mennem.
2023. aug. 17. 15:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum, nem is gyenge. Vegyel probiotikumot is. Corsodylt folytasd a dalacinnal, hamarabb gyogyulsz. A ketto nem hat egymasra, a Corsodyl feluleti, a Dalacint meg a majad, vekonybel meg a tobbi fogja lebontani. Kozuk sincs egymashoz csak annyi hogy kinyirjak a bakteriumot. A dalacin meg a jo bacit is sajna.
2023. aug. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!