Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 14 éves vagyok, a fogaim...

14 éves vagyok, a fogaim sárgák, eddig minden nap 1x mostam. Most rászoktam a napi 2-3X-osora, de az aggaszt hogy semmi változást nem látok. írna valamit valaki?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Az elég baj, hogy naponta egyszer mostál fogat... Jó, hogy mostmár legalább kétszer teszed ezt, de ne nagyon számíts javulásra. Kipróbálhatsz valami fehérítő fogkrémet, de ha alapból sárgás színű a fogad, akkor ez sem fog segíteni, csak a fogorvos, de azt nem ajánlanám.
2010. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fogak alapból srágák.

Ajánlani tudok fogfehérítő krémet.

Pl: perl weiss

Vagy fogfehérítést. de azt csak 18 éves kor felett ajánlják.

2010. okt. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez genetika. Nekem is alapjáraton sárgásak a fogaim, és ezen még a fogfehérítés se nagyon segített... Esetleg sós fogkrémtől nekem fehérebbnek tűntek, hátha neked is beválik....
2010. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3. , úgy hallottam hogy a sóval, szódabikarbónával nem szabad, mert a fog zománcot roncsolja.. na de mind1 mosok többször fogat :) , Bár néha zavaró, pl csajozáskor, nemis igazán merek nevetni... habár nem annyira vészesen sárgák..
2010. okt. 15. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy nem maga a fog, hanem a fogkő színeződött el. Ekkor pedig ha elmész egy fogorvoshoz, ultrahangos technológiával, fájdalom és injekció nélkül néhány perc alatt széppé varázsol.
2010. okt. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fogorvos azt mondta a barátnőmnek, hogy akinek ápolás mellett is sárgák a fogai, az azt jelenti, hogy erős a csontozata, tehát inkább örülhetsz neki! :)

A fogfehérítés nagyon káros, mert lemarja a fogzománcot, és onnantól szuvasodik az a fog is, amelyiknek semmi baja sem volt! Menj el fogorvoshoz, és kérdezd meg tőle!

Legalább örül, hogy megnézeted panasz nélkül, szerzel nála egy jó pontot! Jól jön a jó viszony később! :)

2010. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fogkő, amit a kevés fogmosás (is) okozhat, és ha már megvan, hiába mosol sűrűbben, nem nagyon fog helyre állni. Viszont ilyenkor nem fogfehérítés, hanem fogkő leszedés szükséges, ami valóban fájdalommentes és még szuri sem kell:))
2010. okt. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi, milyen az a fogkő eltávolítás valaki letudná írni hogy, hogy végzik el stb.. ?
2010. okt. 16. 18:57
 9/10 anonim ***** válasza:
A fogkőeltávolítást a gyaklag már mindenhol(de azért rá lehet kérdezni telefonon) ultrahangos technológiával csinálják. Odamész, megnézi, hogy tényleg fogkő, elérzéstelenít vagy spray-el, vagy krémmel(de semmiképp sem injekcióval, mivel itt az ínyt kell érzésteleníteni, arra pedig ezek alkalmasak) és ezzel az ultrahangos eszközzel(mint egy toll) szépen elkezdi leszedni a fogkövet(mintha írna a fogadra). Vízhűtéses, tehát vízpára is fog kijönni a "tollból". Kb 5-10 perc alatt leszedi(mennyiségtől függően), öblögetsz 2x és kész is vagy.
2010. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De azt amúgy te is látod hogy hogy van-e rajta fogkő. Mert pl az én fogaim se hófehérek, kicsit inkább sárgás, de ez természetes, a fognak csontszínűnek kell lennie, az pedig inkább sárgás mint fehér. Meg azt sem hiszem hogy napi egyszeri mosás miatt besárgulna egy fog, azért az nem olyan rossz. Nekem is volt olyan időszakom hogy este már nem volt erőm hozzá és csak reggelente mostam meg, de attól nem lett sárgább.
2010. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!