Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi avagy mik okozhatják ezt a...

Mi avagy mik okozhatják ezt a változást? (Nem szedtem semmit drogot, vagy komoly gyógyszert. ) Amit szedtem meg már évek óta. (Lumbágóra etc. )

Figyelt kérdés

Kisebb depresszív időszakot követően.

Tünet együtes: Eufórikus érzés, emellett megfigyelt az éberség, a tettrekészség növekedése, a környezeti ingerekre való nagyobb érzékenység, ismerkedés, barátkozás, pozitív visszajelzések az előzetes unalom vagy fáradtság elenyészett, jó hangulat. Gyakori(bb)ak a negatív reakciók: félelem, paranoid gondolatok (még nem jelentek meg), nyugtalanság, ingerültség, irracionális viselkedés, torzult látás, remegés, rosszullét, fejfájás, koncentrációs zavarok, szédülés, erős szívdobogás, szorongás (2 napja), mellkasi fájdalmak, hidegrázás, székrekedés (elmúlt) vagy más emésztési zavarok (elmúlt). A számottevően a mentális képesség befolyásoltsága nincs, sőt, egyszerű feladatoknál növelhet a végrehajtás hatékonysága. Ha a szervezet kifárad a túlerőltetéstől, akkor már jelentkezhetnek az alváshiányból fakadó mentális zavarok, például hallási és vizuális hallucinációk bealvást megelőző órában vagy ébredéskövető 0-10 percben kizárólag, emlékezés (x2) és az ítélőképesség zavarai.

Mániás (sok beszéd), kritikus és aktív. Szóbeli kritikai konfrontáció a családdal. Semmi más agresszív viselkedés, max. vélemény kritika (azaz szóbeli).

Többszöri megfigyelés negyed-félévenkét 1-1,5 hónapos időszakra.


2011. okt. 26. 10:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Drogos haverom írta pont mintha speedeztem volna.
2011. okt. 26. 12:33
 2/4 anonim ***** válasza:
Gratulálok a drogos haverodnak, sokat kell ahhoz speedezni, hogy ezt a sok tünetet diagnosztizálja magán. Üzenem neki, hogy csak így tovább, amennyiben nem kívánja megérni a 20-dik szülinapját.
2011. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudod ezt Európa mégha néha nem is látszik.

Nem írtam de -budapesti vagyok, sz@rnak tartom a anfetamin származékokat majdnem annyira rossznak mint az alkoholt.

Amúgy még a wikin is utána olvashatsz.

De amúgy tipikus egyetemista drog a speed vizsga időszakra.

2011. okt. 27. 04:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, ha feltétlenül diagnosztizáltatni akarsz magadnál valami cyclothymiát, bipoláris zavart vagy mást, attól függően, hogy éppen milyen kategóriarendszer van divatban. Neten keresztül senki sem fog neked szakszerű diagnózist adni.
2011. okt. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!