Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan implantátum ami...

Van olyan implantátum ami azonnal terhelhető?

Figyelt kérdés
így olvastam egy hirdetést..

2023. aug. 26. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Kizártnak tartom. Az implantátum lényege, h beültetik az állkapocsba. Na ha oda valamit beültetnek, akkor sztem nincs az a módszer, amivel azonnal betonbiztosan benne lenne az a cucc.
2023. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Amikor rajta van a korona, azonnal terhelhető, mintha saját fog lenne. De amíg nincs rajta a korona, addig se igényel különleges bánásmódot, csak nincs még ott fog. Ha beültetik, akkor az ott bent van, mire kéne várni?
2023. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon sok múlik itt a csont erősségén.De vegyük csak a külső részt,az sem örökös .A reklám meg mindent elbír.
2023. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
#2 na neked se volt még beültetésed az tuti. Mire kéne várni? Szted hogy ültetik be? Szétvágjál az ínyedet, amit utána varrni kell. Plusz az állkapocsba szted belevarázsolják? Nem, hanem rögzítik és ha nem friss húzás után történik a pótlás, akkor bizony helyet is kell csinálni neki. Ha implantátumot kapsz, akkor tuti, h napokig enni is alig tudsz majd. Ha meg már magát a fogat rakják fel, akkor ne azt írják a reklámban, h implantátum után azonnal terhelhető, mert ez nettó hazugság.
2023. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Garantáltan több implantátumom van, mint neked, azt se tudom már, hány, kb 5. Szétvágják az ínyt és utána összevarrják, igen. És? Ahogy elmúlik a fájdalom, lehet rágni azon az oldalon is, és ahogy ráteszik a koronát, ugyanolyan, mintha fog lenne. Ezekbe a tényekbe nem tudom, hol tudsz belekötni, de láthatólag megöl a vágy, hogy azt tedd!
2023. aug. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
87%

Az azonnal terhelhető azt jelenti, hogy a beültetés után rögtön vesznek lenyomatot és 1-2 napon belül ideiglenes fog vagy fogsor megy az implantátumra.

A hagyományosnál felvágják az ínyt, beültetik a csontba az implantot . Innentől 2 mód van: visszavarrják teljesen az ínyt és gyógyul ,majd 2-3 hónap múlva megint fel kell vágni és ínyformázó csavar megy bele, és megint gyógyul 1-2 hónapot. A másik hogy rögtön egy gyógyulási / formázó csavar kerül bele,ami kilátszik az ínyből és így gyógyul 4-6 hónapot. ( nekem ilyenem van )Utánna lehet lenyomatot venni és készíti a fogtechnika a pótlást/ hidat/fogsort.

Az azonnal terhelhető implantokat nem vágással teszik be,hanem lyukat fúrnak, gondolom az implant felépítése is eltér a hagyományostól, és a beültetés után azonnal lenyomat készül, és ideiglenesen tesznek rá fogsort.( gondolom ez elsősroban azoknak fontos, akiknek elől sincs foga, és nem szeretne 6 hónapig anélkül lenni.)Ez egy könnyebb , olcsóbb anyagból készül szerintem, de nekem ilyenem nem volt, így csak vélelmezem. Tehát amit a beültetés után feltesznek, azt addig használja a páciens, amíg a gyógyulás tart, akkor pedig megint lenyomat készül és elkészül a végleges porcelán vagy cirkon híd,/ fogsor.

Szóval az azonnal terhelhető nem azt jelenti hogy rögtön a végleges fogsor megy rá, hanem hogy olyan módszerrel teszik be az implantot hogy rögtön rá tudjanak tenni egy könnyített ideiglenes fogsort, amíg a végleges elkészül.

2023. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy fogat ültettek be, azonnal volt fog viszont 3 hónapig vigyázni kellett rá, úgyhogy tulajdonképpen 3 hónapig a másik oldalon rágtam.

3 hónap után a végleges és kész.

2023. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!