Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi volt a legextrémebb dolog...

Felhasznalo1234567 kérdése:

Mi volt a legextrémebb dolog amit bölcsességfog eltávolítás (műtéti úton) után csináltatok?

Figyelt kérdés
Műtét után harmadik nap szeretnék egy 30 percet sportolni, nagyon gyengéden, mert beleőrülök ha nem mozoghatok. Szerintetek, nyugodtan csinálhatom? A mentális egészségemnek jót tenne.

2023. szept. 14. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Szigoruan tilos. Miert nem birod ki?

Nem hogy sportolni, de par kilonal nehezebbet emelni, hajolgatni is tiltott (lenne). Nyilvan sajat felelossegre azt csinalsz, amit akarsz, biztos nem te leszel az elso a tortenelemben, de amugy nem volna szabad.


Egyebkent mar tul vagy a muteten? Ennyire jol birod? :D

En 1 hetig meg akartam halni, olyan fajdalmaim voltak.

2023. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekem kb masfel hetig be volt dagadva az arcom. Akkora volt mint a lo toke. Neha tisztitasnal verzett is ha csak az iny kozelebe jutottam (mert ilyenkor a korulotte levo szovetek is gyulladasban vannak hogy gyogyuljon).


A mentalis egeszseg most egyelore raer. A biologiai egeszseg fontosabb mert ha osszevarrtak es kinyilik omlik a fer, fertozodhet mire kapsz idopontot, meg a testednek most nem az edzesre kell koncentralnia hanem a gyogyulasra. Ha azt gondolod hogy az edzessel jobb a verkeringes, akkor lazan messzebbrol masszirozd a fog tavoli kornyeken hogy oda is javuljon a verkeringes.


De szerintem ne eddz most 1 - 2 hetig vagy ameddig a doki mondja, hiszen annyifele rosszul kinott bolcsesseg fog van, van amelyik ki sem jott mert vizszintesen van de ott van es nyomja a fogaidat pl. Az meg nagy munka es hosszabb felepules.

2023. szept. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Az, hogy kifizettem a számlát.
2023. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Túl vagyok már raja persze. Tegnap délben csinálták és holnap (tehát a 3. nap szeretnék valamit mozogni). Egyébként nekem annyira nem fáj, a vérzés is elállt, enni meg már jobban tudok.
2023. szept. 14. 13:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj el sétálni inkább 20 percre lassan, kényelmesen, az is jól fog esni.
2023. szept. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
0%
Műtét után gyalogoltam 4 km-t az állomásig és utaztam 4 órát.
2023. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, csak enyhén edzés függő vagyok, konkrétan rosszul érzem magam egy pár nap kihagyás után.
2023. szept. 14. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
Akkor a mentális betegségedet is kezeltesd, mert nem normális, hogy nem bírsz ki 5 napot edzés nélkül.
2023. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!