Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mozog a fogam (Tejfog)! Mit...

Mozog a fogam (Tejfog)! Mit tudok vele kezdeni ?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete rosszul haraptam a müzlit és azóta mozog a rágófogam, de annyira nem hogy ki tudjam húzni.(igazából magamnak soha nem mertem kihúzni és ez az utolsó tejfogam).Nyelvvel ha piszkálom feltűnően mozog ,pedig egyik oldalt se engedte el az íny. Viszont most már nagyon zavar az evésben.

Valamit tudok ellene tenni?

Esetleg felgyorsítani a folyamatot?


16/L



2023. szept. 30. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy szakképzett fogorvos fel tudja gyorsítani a folyamatot egy jól megmunkált fogóval.
2023. szept. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
16 évesen az utolsó tejfog? És még azt mondják, h a mai fiatalok korábban érnek, mint régen. Amúgy ja, fogorvos. Ha már mozog, akkor kb 3mp alatt kikapja neked.
2023. okt. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2


Érhetni érhet korábban attól, hogy hiányzik az egyik maradandó foga, ami így nem nyomta fel a tejfogat. 12 éves korig azért ma is befejeződik a sima fogváltás.


Én 20 évesen váltam meg az utolsó tejfogamtól, de 8 évesen már kezdett nőni a mellem, s 10 évesen menstruáltam...

2023. okt. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Osztállyal voltunk fogorvosnál , igaz akkor még nem mozgott de azt mondta, hogy ha mozogna se húzná ki hisz az a legjobb ha magától esik ki. Ebbe az a vicc hogy ugyan ez a fogorvos a másik osztálytársamnak 4 nem mozgó tejfogát húzta ki 2 éve miszerint ilyenkor már nem kellene , hogy legyen tejfoga.

De majd kérünk időpontot hátha.

Köszönöm a válaszokat!

2023. okt. 1. 00:21
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért húzzák ki néha a nem mozgó tejfogat, h ne befolyásolja a maradandó fogak növését.
2023. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!