Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Még jöhet váltófog? (többi lent)

Még jöhet váltófog? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ez lehet, hogy egy kicsit hosszú lesz, előre is elnézést


Nos, először is szerintem fontos kikötnöm, hogy már jó pár éve elmúltam 12 éves, amikor voltam utoljára fogdokinál. A fogdoki azt mondta, hogy pont jó, hogy abban a korban mentem, mert így már valószínűleg nem fog kinőni a többi csontfog és úgy kell vigyázzak a fogaimra, hogy tudjam, már nem nő ki másik helyére. Vagyis: ahol most tejfog van, ott nincs csontfog. Félreértés ne essék, természetesen van csontfogam, csak például az első kisörlő jobb oldalon még mindig tejfog, míg a balomon már csont.


A következő történt: fáradt fejjel hazaérek, ér valami inger vagy én nem is tudom, és elkezdem csikorgatni a fogaimat. Nem szokásom, és ahogyan észrevettem, hogy mit csinálok, addigra abbahagytam. Nem én lennék, ha nem kezdett volna el mozogni az a drága első kisörlő tejfog.


A kérdésem csupán az lenne, hogy miután a tejfog kiesik, nő helyette csontfog?


Esélytelen, hogy ne essen ki, mivel amikor észrevettem, már éreztem, hogy a gyökerénél ott nem stimmel valami.


És azt hiszem, mindannyian átéreztük már a foghullás kellemességét.


Tudom, hogy ezzel a kérdéssel inkább a fogorvosomat kellene felkeresnem, viszont nekem most jön a vizsgaidőszak és minden összejött, így nem nagyon van időm oda is elmenni. Lehet, hogy hülye kérdés, mert egyértelmű, de azért jó lenne tudni, mi vár rám (mert ha nem nő helyette egy váltó, akkor kéne valami megoldás - a műfoghoz még fiatal vagyok, de mást nem nagyon tudok:// )


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 10. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha most jön a vizsgaidőszak neked, akkor gondolom már vagy egy olyan 18, ha nem több.


Ha még most is van tejfogad, akkor az alatt nem valószínű, hogy van fogcsíra, mert ha lenne volna, legkésőbb kistini korod végére felnyomta volna a tejfogat (mint a többi).


Pontosat még a fogorvos se tud mondani röntgen nélkül. Én 20 éves voltam, mikor a fogorvosom mondta, hogy nagyon gyanús neki az egyik kisörlő fogam, mikor tömte. Mikor megröntgeneztettem, a gyökere már fel volt szívódva, de semmi se volt alatta.

2023. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy a vizsga időszak rossz, de ennek ha a végére akarsz járni, akkor el kell menni fogorvoshoz. Igazán semmiség, belenéz a szádba, és elküld röntgenre, ezekből minden kiderül. Csírahiányos lehetsz, azaz nincs maradó fog a tejfog alatt. Ezesetben valóban fogpótlás a megoldás, vagy esetleg fogszabi. Ritkább esetben az is előfordulhat, hogy nem tud előtörni a maradó fog, mert mondjuk nem jól áll.
2023. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)


1, ne haragudj, nem írtam le, hogy erdélyi vagyok és itt minden kötelező vizsgát nyáron íratnak. De sajnos jól közel állok a 18hoz, szóval vehetjük ezt alapul, ha gondolod.


Nálam az idegek miatt kellett egy röntgern, mert nagyon érzékeny volt az egyik nagyőrlöm. Akkor nem nagyon fogtam fel és nem is arra koncentráltam, hogy milyenek a fogaim, csak a fogorvos jegyezte meg, hogy valószínűleg ennyi volt a csírákból.



2, Sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz. Tényleg egyszerűbb és jobb lenne elmenni a fogdokihoz, de mindenki most Májusra szervezett mindent, Júni közepén pedig már írjuk. Esetleg suli utáni időpontokat foglalni lenne a legegyszerűbb, de ez már az ő idejétől függ (a röntgernt valószínűleg újrafogjuk csinálni, már akkor szóltak, hogy kéne majd a fogszabira egy új).

A fogpótláshoz fogalmam sincs hogy álljak hozzá, mert elég fiatalnak érzem hozzá még magam, de ha ez a megoldás, akkor ez van.

A fogszabival kapcsolatosan majd rákérdezek, mivel nekem alapból hülyén nőttek a csontfogaim, a szemfogam pedig vámpírstílusú, szóval nem hiszem, hogy nem tud előtőrni. A fogszabi lenne a legegyszerűbb, mert nekem 100% hogy kell mindkét fogsorra, de az ilyen eseteknél nem tudom hogy van (igazából még általános esetben sem nagyon, nem jutottam el még odáig)

2023. máj. 10. 22:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kellene egy röntgen. Azon látszani fog, hogy a csontban van-e elakadva a maradó fogad, vagy csírahiány miatt nincs egyáltalán. Ha eddig nem nőtt ki, de ott van, akkor előtörésben valami miatt akadályozott, például vízszintesen fekszik a csontban.

A tejfog, ha mozog, mindenképpen meg kell válni tőle. Amennyiben a maradó fog a csontban van, vagy nincs egyáltalán, fogszabályzóval meg lehet oldani a problémát. A csontban lévő maradót vagy le lehet húzni, vagy el kell távolítani.

Másik megoldás, ha nem akarsz szabályoztatni és a fogad onnan hiányzik, hogy implantátummal pótoltatod. Erre 18 éves korom után van lehetőség.

2023. máj. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2023. máj. 11. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!