Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Piercing és fogászati röntgen?

Piercing és fogászati röntgen?

Figyelt kérdés

Nagyon friss még a piercingem és a fogorvosom elküldött röntgenre.

Sajnos tudom, hogy az ilyen röntgeneknél minden arc és fül piercinget kivetetnek, ahogyan azt is, hogy a ezt kivenném jobb esetben csak beforrna, rosszabban begyulladna és akár el is fertőződhetne. Nem beszélve arról, hogy elég sokat fizettem érte.

Miért vetetik ki a piercingeket ilyenkor?

Szó sem lehet a benthagyásról?



2023. nov. 4. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a fém kitakarja a lényeget, nem látszik a környékén semmi. Egy nagy fehérség lesz a képen.
2023. nov. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szó a benthagyásról, csak ha kitakarja azt, amire kíváncsi a fogorvos, akkor nincs értelme a röntgennek.
2023. nov. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy fogászati röntgenen se vettem még ki a piercingjeimet. Mondjuk az ajkamban nincs is. Kérdezd meg a szájsebészt, takar-e fontos területet.
2023. nov. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy pár perc alatt beforrna
2023. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem forr be pár perc alatt, sőt pár óra alatt sem, ha nem épp tegnap lövetted be. Begyulladás: akkor gyullad be, ha kórokozó kerül a még be nem forrt sebbe. Tehát akkor is begyullad ha koszos kézzel piszkálod amikor benne van, de nem gyullad be ha tiszta, alaposan lemosott kézzel kiszeded, majd fertőtleníted és úgy teszed vissza, szintén tiszta kézzel, ez egy orvosi rendelőben még esetleg meg is oldható. Én a helyedben felhívnám a helyet, ahol betették a piercinget, ők tudnak tanácsot adni, figyelembe véve, hogy mikor tették be és hol van pontosan.
2023. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy, ez röntgen, nem MR.

Kettő, nem mindegy, hogy egy fogról kért röntgenképet, vagy panorámaröntgenre küldött. Ha egy fogról, és az ékszer nem takarja, akkor nem kell kivenni.

Ha panoráma, akkor ki kell, de ilyen esetben szerezz be egy bioplaszt száras ékszert és cseréltesd ki. (mivel nem írtad, hogy mennyire friss, csak, hogy nagyon friss, így, ha egy hónapnál régebbi, akkor nyugodtan kiveheted arra a 4-5 percre.

Nekem utsó panoráma röntgennél a nyelvemből vettem ki, de a septum, orr, tágeszok...stb maradtak, amik abszolút nem zavartak be a képbe. Ami bezavar, azok az ajakpiercingek, nyelv, nyelvfék, ínyfék, cheek. Azok is csak annyira, hogy úgy látszanak, ahogy vannak. Nem foltként, hanem tisztán és élesen.

RTG és CT képeken minden tárgy élesen látszik, expozíciós időtől függetlenül. MR esetében a mágnesezhető fémek szórt, csillag alakú képhibákat okoznak, ráadásul felmelegednek, forrósodnak. A nem mágnesezhető fémek tisztán látszanak, nem melegszenek fel. (orvosi fémek, titán, platina...stb.)

2023. nov. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most másfél hetes a piercing +az én poercingjeim valahogy sokkal lassabban gyógyultak eddig mindig.

A röntgen panoráma.

A piercingek pedig tragus és egy nostril.

Nem hiszem, hogy kitakarnák a fogaimat bármilyen szögből, de hogy őszinte legyek az industrialom sincsen útban mégis mindig kivetették eddig az összes többi fülbevalómmal együtt. Ezért félek elmenni.

De ha tényleg csak emiatt szokták, hogy nehogy kitakarja, akkor megpróbálom megbeszélni a rendelővel.

2023. nov. 9. 21:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki kellett venned végül?
febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos volt a nő akinél voltam, egyiket sem kellett kivennem, de valamiért a már begyógyult fülbevalóimat és az industrialomat ugyanúgy kivetette.

Még mindig nem értem miért van erre szükség.


Csak azért írtam hátha a jövőben segít valakin...

máj. 6. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!