Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől mennek így tönkre a...

Mitől mennek így tönkre a fogaim? 26/L

Figyelt kérdés
Már a második fogamat veszítettem el, mert nem lehetett megmenteni. Nagyon szégyellem, hogy fiatal létemre 2 fogam is hiányzik. Csináltatni meg sokba kerül. Sorba egymás után fájnak a fogaim. Az egyiket fúrták, betömték, majd jön a következő. Amelyiket betömték, az néhány hónap múlva ismét fájni kezdett. Ráadásul iszonyatosan fáj a fúrás még 2 érzéstelenítő után is.

2023. nov. 6. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Nekem mondod, nekem az összes rossz, szintén hiányzik előről 1-2

17L

2023. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Tudod hogy kell szabályosan fogat mosni?

Nem kötekedésből kérdezem, tényleg rengetegen csinálják rossz technikával. Én is meg voltam győződve, hogy jól csinálom, aztán megmutatta a doki, mennyi lepedék van még itt-ott… Megmutatta, hogyan kell rendesen, azóta gyakorlatilag nincs gondom.

2023. nov. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogyan kell akkor rendesen? :o
2023. nov. 6. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérd meg a fogorvost, hogy mutassa meg. Én mindegyik dokinál láttam állkapocs modellt meg fogkefét, pont erre.
2023. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Helyes fogmosás: lenti fogsornál lentről felfelé, fenti fogsornál fentről lefelé, az ínyre merőlegesen, a fogakkal párhuzamosan, sepregető modulatokkal kell végezni, hogy a fogközek közül kisöpörd az ételmradékot + a rágófelületeket (hátsó nagy őrlőfogak) körkörösen. Eléggé ki kell csavarni a csuklót hozzá, de a belső fogfelületet is ugyanilyen mozdulatokkal kell mosni! Elektromos fogkefe brutálisan sokat számít, hiába drágább, mint a hagyományos. Én 2x álltam át simáról elektromosra úgy, hogy közben jártam fogorvoshoz, és mindkétszer megkérdezték, hogy volt-e a változás a szájhigiéniám kapcsán, mert sokkal szebb, kevésbé lepedékes most mint mikor legutóbbb látta. Ha mégis sima fogkefe, akkor hajlítható fejű és puha, max. közepesen puha sörtéjű legyen. A fogkrém majdnem nem számít, ha jól mosod, de ilyen szélsőséges esetben ajánlott fluoridosat venni (amelyikre rá van írva, hogy 12 éven aluliaknak nem ajánlott, Elmex vagy Sensodyne pl.), a kezdődő szuvasodásokat szépen rendben tartja. Elmex fog GÉL - patikában lehet kapni vény nélkül, egy pici tubus, és egy fél borsónyival kell heti 1, max. 2szer átdörzsölni úgy, hogy utána nem öblítesz és min. 1 órán keresztül nem iszol és eszel. Fogselyem - most az a legújabb, hogy fogmosás előtt ajánlott használni, és utána fogat mosni, akárhogyan is, érdemes, meglepően sok cuccot kiszed még a fogak közül. Fogmosás után szájvíz. Minimum 2x, de inkább 3x moss fogat, 2-3 perc. Utána a nyelveddel simítsd végig a fogsorod, ahol érzed, hogy érdes még kicsit ott újra át kell mosni. Reggel ne közvetlenül ébredés után hanem reggeli után moss fogat (ezt soha nem értettem, egyik exem mániája volt ez, hogy rohant fogat mosni, majd egy félóra múlva kávézott, reggelizett, de UTÁNA már nem mosott fogat egészen estig...). Munkahelyen is legyen bent fogkefe és fogkrém, mosd meg ebéd után. Étkezés sem mindegy, egészséges, változatos étkezés, sok nyers gyümölcs, zöldség, minél kevesebb édesség, kalciumot, magnéziumot, ha kell pótold. És mindezekkel együtt is sajnos a genetika is számít. :(
2023. nov. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én még ezt ajánlom:


[link]


Szerintem a legtöbb patika, ha nem is tart, kérésre tud rendelni. Az a lényege, hogy fogmosás után elrágsz egy tablettát, le van írva, hogy pontosan meddig és hogy kend szét a fogadon. Utána öblítesz. Kékkel és rózsaszínnel megmutatja, hogy hol maradt lepedékes a fogad.


Nekem ilyen kis tükröm is van hozzá:


[link]


Plusz ugyanahhoz a nyélhez van fogközkefe is.

2023. nov. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!