Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Működhet így a gyökérkezelés?

Működhet így a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
A panoráma röntgen szerint, elromlott egy fogam a híd alatt,és fájdalmassá vált. A híd nagyon régi, sok-sok éves. A doki januárban fogja gyökérkezelni, úgy, hogy nem veszi le a hidat. Ez ráadásul hátsó fog, több gyökérrel. Ez így sikerülhet jól?
dec. 12. 07:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen sikerülhet, mi naponta nap csinálunk ilyen gyökérkezeléseket.

Egy fogorvosi asszisztens

dec. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elméletben sikerülhet, de tény, hogy sok buktatója van és nagyobb esély van hosszú távon a sikertelenségre. Az is kérdéseket vet fel, hogy miért romlott el alatta a fog, mert a szuvas foganyagot korona alatt nyilván nem lehet elfúrni, magyarul az csak szuvasodni fog tovább, ha ennek talaján kell gyökérkezelni a fogat. Ha ez amúgy is egy sok éves híd, akkor el kell gondolkodni a cseréjén, mert ezek tipikusan gócos fogak szoktak maradni, hogy aztán egy akut fellángolás talaján már csak a húzás maradhasson, amit persze csak a híd tönkretételével lehet megtenni. Most ez a gyökérkezelés tűzoltásnak jó, de nem 100, de nem is 50%, hogy hosszútávon jó lesz.
dec. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is jártam már így, az ideiglenes többször kipottyant.

De a végleges azóta is jó, már sok éve.

dec. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy sikerülhet. Átfúrja a koronát, és utána, mintha nem is lenne rajta korona, minden ugyanúgy zajlik. Nekem 17-18 évig maradt még utána az a fog.
jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!