Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Erős fogínyvérzés mitől lehet?

Erős fogínyvérzés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 3 hónapja kezdődött nálam a fogínyvérzés, főleg az alsó fogaimnál piros az íny és vissza is van húzódva (nem fáj)

Azt tudni kell, hogy sose volt gond a fogaimmal, 22 éves vagyok és még nem volt lyukas fogam, 1 éve voltam fogorvosnál, akkor minden rendben volt, fögkő leszedésre sem volt szükség.

De sajnos amint mondtam, az elmúlt időszakban vérezget az ínyem de csak fogmosásnál.

Ma reggel viszont nagyon megijedtem, óvatosan mostam a fogam, nem nyomtam rá nagyon, viszont dőlt a vér felül az ínyemnél, tiszta piros volt a fogkrém. Amint kiöblítettem a számat, el is állt a vérzés, pedig elég erős volt. Ilyen durván még sose vérzett, nagyon beparáztam. Eddig paradontax fogkrémet használtam és meridol szájvizet, de most váltottam meridol fogkrémre, valamint extra soft fogkefét használok.


A barátomnak is ugyanez volt a baja, Vitinne kapszulát szedett 2 hónapig és rendbejött az ínye.

Én is elkezdtem szedni 3 napja, remélem lesz valami hatása.


Sajnos hajlamos vagyok rákeresni bizonyos tünetekre a neten és egyből azt írta, hogy ínysorvadás, vérképzőszervi betegség, stb...


Mitől alakulhatott ez ki nálam? 1 éve még nem vérzett, de most... főleg az alsó fogsoromnál látszik hogy nagyon piros, visszahúzódott az ínyem, ott is vérezget...


Mit tegyek? Lehet fogkő? Vagy valami komoly betegség tünete?


Köszönöm a válaszokat

L


jan. 5. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha piros az ínyed, nem és vissza is van húzódva az nem jó. Keresni kéne egy másik fogorvost. Csinálj egy Corsodyl kúrát. Tanulj meg rendesen fogat mosni, szokj rá a fogselyemre, fogköztisztításra. Gondolkodj el az ínyplasztikán.
jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ínyplasztika? Mi a f@sz, még sose hallottam erről... gondolom elég rendesen zsebbenyúlós beavatkozás.

Azért nem hinném hogy ennyire súlyos ez a dolog, de a Corsodylt majd megpróbálom mindenképp.

A fogmosásról annyit, hogy sose dörzsölöm és nem nyomom rá, körkörösen mosom alaposan, legalább 3 percig.

Viszont ma reggel siettem munkába, lehet kicsit kapkodtam és durvábban mostam, nem tudom. Félek nagyon a vérzékenységtől és a leukémiától is, sajnos az is extra vérzésekkel jár (erre kicsi az esély, de bármi megtörténhet).

jan. 5. 22:45
 3/4 anonim ***** válasza:
jan. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ínygyulladásnak sok oka lehet, egyebek mellett a lepedék, a fogkő, hormonális változások, gyógyszerek (fogamzásgátló?), vitaminhiány...


Nem kell a legrosszabbra gondolni. A fejfájós betegek sem agydaganatosak. Helyes, hogy puha sörtéjű fogkefére váltottál, de ha nem vagy biztos a fogmosási technikádban, érdemes lehet beruházni valamilyen elektromos készülékre (szónikus fogkeféket javaslom). Az ínyvisszahúzódás valószínű a helytelen fogmosási technika jele.


Keress fel egy fogorvost.

jan. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!