Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valakinek fogászati góc amit...

Valakinek fogászati góc amit kezeltek?

Figyelt kérdés
Gyökeren keresztül tudták kezelni, vagy csak műtéttel? Nektek nagyon fájdalmas volt?
jan. 10. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyulladt fogam van. Egyet sikerült csak gyökérkezeltetni. Kettő még várat magára.


Valószínűleg fájdalmas lesz a húzás(?) szerintem már elgennyesedett menthetetlenül az egyik fogam. (Ügyeleten sem írtak ki gyulladásgátlót!)


Többször is elmehettem, de hiába.


Kiderült, hogy fizetős volt a doktornő, akihez ingyen jártam (nem írták, hogy ÁLLAMI(!) - szóval, na.) A rendelőhelyiség másik oldala volt a térítéses kiírás szerint.


Egy maszek fogorvos a lakásán fogadott vasárnap este, hogy akkor sietni kellene a közgyógy igazolvánnyal. Hát 30 nap, mire elkészül...


Jó, hogy most már a páromat kértem meg, hogy jöjjön velem, mert elegem van ebből a lehetetlen helyzetből.


(Édesanyám szájüregét nem tamponálták húzás után. Rákbetegség lett úrrá rajta. Később meghalt.) Már amúgy is legyengült az immunrendszere akkor.

jan. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat a kisregényért.


Attól is függ kérdező, hogy hány éves vagy. (Fiatalon talán jobban gyógyul még a szervezet. Később már nehezebben.)


A fájdalomérzet az vegyes lehet. Egy gyökérkezelésnél (tavaly ősszel) volt, hogy be kellett vennem három fájdalomcsillapítót is, annyira kínlódtam. Lüktetett utána a fogam.

jan. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem már elég rossz állapotúak mondhatni elhaltak a fogak, még tizen 1-2 évesen tömték őket de semmit nem ért a tömés. Az a fogam gócos amelyik tömve van és nem is esett ki a tömés meg semmi. Nem értem. Azt mondta a fogorvos megpróbálják gyökérkezeléssel de nem valószinű hogy elég. Rezekciótól meg nagyon félek, akkor lehet jobb lenne kihúzni vagy nem tudom.
jan. 12. 12:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik fogamat rezekálták. Magánrendelőbe járok, ahol már egy húzást is szájsebész csinál, a rezekálást is ő csinálta. Megkockáztatom, hogy az eddigi szájsebészeti beavatkozásaim (bölcsesség fog húzás, rezekció, implantáció) kevésbé volt kellemetlen, mint egy fogászati beavatkozás, konkrétan az injekción kívül semmit nem éreztem, maximum azt, hogy matatnak ott. Ráadásul ha nem sima húzás van, akkor sokkal kellemesebb utána, mert összevarrják a sebet. Az implantálás után (ahol az állkapocsba helyezik el a csavart) este 1/2 Algoflexet vettem be, de azt is inkább csak biztos ami biztos alapon, másnap reggel meg már olyan volt, mintha nem is történt volna semmi. 0 fájdalom, 0 duzzanat.


Ha bízol az orvosodban, vágj bele, nem fog fájni ill. ha budapesti vagy, tudok ajánlani tapasztalt, gyors, fájdalommentesen dolgozó szájsebészt.

jan. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!