Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a fogam mit tegyek?

Nagyon fáj a fogam mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs a környékünkön ügyelet a fogorvosunk egy héten csak kétszer van addig pedig nem tudok várni. Hívtam magánt ő sem fogad azonnal de már szinte megörülök a fájdalomtól. Minél hamarabb tudom fogorvoshoz kell mennem de valahogy ki szeretném bírni azt az időt még eljutok oda. Mivel csillapítsam a fogfájást? Flector, cataflam, apranax sem segített. Szinte megörülök annyira fáj. 😥

jan. 15. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha cataflam se segít akkor más sem fog. Persze vannak házi praktikák mint a pálinkával öblögetés meg hasonló, de tapasztalatból mondom, hogy a fogorvoson kívül ne segít semmi. Ha fáj a fog akkor elvileg a dokinak kötelező fogadnia (húzásra) így reggel egyből menj a kórházba, ott gyors kikapják.
jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1

Vidéken élek nincs olyan közel ám egy kórház sem, tudom fogorvoshoz kell mennem de nincs nálunk olyan, hogy fogad és kihúzza. Felhívtam de legközelebb csütörtökön lesz de mivel a bölcsesség fogam fáj így ki sem húzza.

Nagyon fáj magánt keresek de azonnal senki nem fogad hívogatom őket de borzalom, reggelig azért ki akarom húzni mert most kb már azt érzem belehalok.

jan. 15. 21:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem bölcsességfogra antibiotikumot írtak fel, attól elmúlt.
jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
De gyógyszert tud felírni, azzal csökken a fájdalom és a gyulladás is, ezt akár telefonon is megtehetné.
jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A hideg segít! Dobozos fagylaltot vegyél, és a fájás helyére is tereljed (a nyelveddel) evés közben. Nekem ez szokott segíteni.
jan. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Írtam van gyógyszerem de nem használ.

Ha hideg meleg éri épp, hogy be nem 💩-ok.

Reggel magán megrángatta de kihúzni nem tudta.

Most hajkurászom a dokikat, hátha valaki fogadna már.

jan. 16. 11:27
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Gyógyszernek antibiotikumra gondoltam.
jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7

Dalacinom van szedem pár napja mert nincs fogorvos itt minden nap, felhívtam a háziorvost ő írt. Dalacint meg Flectort.

Nem segít már semmi, 5-re úgy néz ki tud egy orvos fogadni csak tényleg bírjam ki, kegyetlen ez a fogfájás

jan. 16. 12:26
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem, akkor ennél többet nem tudsz tenni.
jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Végül ügyeletre kerültem vele, hát ott sikerült beletörnie a fogorvosnak, holnap megint egy másik fogorvoshoz megyek. Borzalmas, ha vidéken él az ember orvost sem talál. Hideg vízzel borogatom az arcom minimálisan segit.
jan. 16. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!