Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét. Mivel...

Bölcsességfog műtét. Mivel készüljek? Mi segítheti a gyorsabb felépülést?

Figyelt kérdés
Hamarosan ki lesz műtve mind a négy bölcsességfogam. Alul fel is kell nyitni. Az orvos kb semmit nem mondott el. Ezért a kérdés, hogy miket érdemes beszerezni a műtét előtt. Spec.szájvíz, poha fogkefe. Olvastam, hogy tejeset sem szabad enni..szójatejet azért szabad? Mert ha nem tudok egyáltalán enni csak inni esetleg akkor az utolsó opcióm a shake ami meg ugye csak tejjel iható. Nagyon félek a műtéttől és attól is, hogy hogyan fogok felépülni, mert nagyon rosszul reagál a szervezetem mindenre, így számolok mindenféle komplikációkkal.Bármi ami segítheti a gyorsabb gyógyulàst, a komplikációk elkerülését, kérlek írjátok le!

jan. 17. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Szojatejet szabad. De majd elmond mindent. Négyet húz ki egyszerre mindkét oldalon?
jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem fog,mert már elmondta, amit akart. Annyit, hogy a műtét után nem ehetek keményet. (Agysebészet rájönni😁) Ezért kérdezem itt.. mind a 4 ki lesz véve altatásban, de így is nagyon félek.
jan. 17. 20:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kiszedték mindet érzéstelenítéssel, de két lépésben, egyik oldal, utána másik oldal. Nem fájt utána, de nekem nem szokott, úgyhogy azért ez nem mindenkivel van így. Tejterméket nem szabad enni, fogat mosni csak óvatosan szabad.
jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezeket mondta kb., antibiotikum kellett.

[link]

jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csontszilánk távozik? Te jó ég! Akkor egyszercsak majd azt veszem észre, hogy csontdarabokat nyelek le vagy vannak a számban vagy mire számítsak? Ez valami vicc,ugye?
jan. 17. 20:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem távozott semmi, nyilván mivel ki van húzva nem fog kiesni belőle egy fél fog, nem tudom, hogy értik, de nem ez a lényeg, hanem a többi.
jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem altatás nélkül végezték, csak érzéstelenítőt kaptam.

Engem szétszedtek, de ez azért volt mert kampós gyökerű volt a fogam.

Felnyitják, max. a fúrás-faragást-matatást érzed, éppen amit kell csinálni.

Hátradöntenek, lesz nyálelszívó (az bőségesen lesz), előtte telenyomnak érzéstelenítővel hogy elzsibbadjál. Ha ébren csinálják (ha így kéred) az ki fogja venni az erődet. Az idő egyéni problémától is függ, mint ahogy az is hogy mit kell még csinálni, fúrás-faragás vagy csak húzás.


Utána sokkal rosszabb amikor kimegy az érzéstelenítő, fáradt vagy, fáj mindened és ezekkel küszködsz több napig.


De 1 hét után már jobb lesz, csak később a frontokra is érzékeny lehet az ideg.


Mondanom se kell, hogy 1 hétig mindenképpen pihenned kell, ne ugrálj, ne dolgozz, semmit sem.


Sok vizet igyál, jegeld.

jan. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tejeset ne igyál, se semmi olyat ami nagy rágást igényel.

Valami lágyabbat, pépesebbet, inkább ilyen zöldségszerűt.

jan. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előtte mosd meg a fogadat és ennyi. Utána csak öblögess hideg vízzel, finoman moss fogat.
jan. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!