Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő, mire elmúlik ey...

Mennyi idő, mire elmúlik ey ekkora afta?

Figyelt kérdés

[link]


Múl héten voltam fogorvásnál, ahol kaptam érzéstelenítőt. Mivel le volt zsibbadva a fél állkapcsom így véletlenül elharaptam a szám, amit csak másnap, szombaton éreztem a számban. Akkor láttam, hogy ez egy afta, ami nem is kicsi. Életemben eddig ha 2x volt, de azok sem voltak ekkorák.


Mostmár lassan egy hete van a számban (ott és akkora, mint a képen, csak fehér színű), nagyon fáj, ha eszek, beszélek.


Próbáltam rá a gingesolt, eddig az mindig segített, minden nap használok szájvizet fogmosásnál, próbáltam a meleg sósvizes öblögetést is, de semmitől nem lett jobb. Figyelek az étkezésre is, nem iszom azóta tejes, fűszeres dolgokat.


Akinek már volt hasonló helyen, hasonló méretben afjtája, mi segített neki és mennyi idő alatt múlt el?



jan. 18. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Erdekes dolog az afta, 1 het alatt fokozatosan egyre jobban faj, majd 1 hetig fokozatosan csokken a fajdalom - gyulladas miatt, mintha egy korokozo lenne. De nem tudjak pontosan mi okozza, csak annyit, hogy valoszinuleg(...) genetikai faktor is.
jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hetek. Nem értem de a Glicosept az a sárga oldat nem kapható, kifutott! de miért?? Próbáld meg ezt esetleg: [link] ecsetelni vele finoman óvatosan és csak a sebre. Nekem az e cigizésnél szokott kijönni vagy ha más után iszok vagy ha legyengült az immunom.
jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-vagyok


Amugy nekem haziorvos felirt magisztralis keszitmenyt benzokaint (ez nem kokain vagy lidokain). Eves elott oblogetsz vele az adott teruletre, es total elzsibbasztja, mint a fogorvosnal az injekcio. Legalabb enni tudsz, csak hatulutoje, hogy az izeket sem erzed. Kb 10 - 15 percig hat, es az is fokozatosan szoval ugy mar a 8. percben mar kezd elmulni a hatasa.

jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Flektor szépen elmaszkolja a fájdalmat pár órára. Szerintem ha napi kettőt iszol, mondjuk úgy egy hétig, semmi bajod nem lesz. Addigra már elkezd gyógyulni remélhetőleg, és egyre csökkenni a fájdalom.
jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 pamu-1 válasza:
Chlorhexameddel öblögetni, két nap alatt elmúlik
márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!