Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lényegében mi az afta? Mit...

Lényegében mi az afta? Mit lehet ellene tenni? Elmúlik? Bármikor előjöhet? Fertőző? Ha igen, csak akkor ha éppen kijött?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

vírusos eredetű, tehát fertőz

bármikor előjöhet, ha le van gyengülve az immunrendszered és találkozik ezzel a vírussal egy rosszul elmosott kanál, pohár vagy koszos kéz is bejuttathatja a szervezetedbe.

Ecsetelni lehet, hogy a szájban ne terjedjen tovább, ne legyen még több, erre jó a phlogosol vagy a glycolsept. Csak akkor fertőz, amikor éppen jelen van

2012. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Lényegében mi az afta?" Egy kellemetlen seb a szájban.


"Mit lehet ellene tenni?" Állítólag a dohányzás jó rá, de csak ezért ne szokj rá :) Én Glister szájvizet használok, és arról tapasztalatból tudom mondani, hogy hatékony.


"Elmúlik?" Igen. Magától is, csak lassabban.


"Bármikor előjöhet?" Bizonyos értelemben igen, de azért összefügg étkezési szokásokkal, stresszel.


"Fertőző?" Miután kórokozók vannak benne, valamilyen szinten az, de ezzel nyugodtan menj emberek közé. Ne válts meindenkivel nyelves csókot :)


"Ha igen, csak akkor ha éppen kijött?" Amikor már gyógyul, akkor jóval kisebb mértékben, mint az elején, de ez bármilyen fertőséssel így van.

2012. ápr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Régebben sokszor volt aftám. Mivel a barátom anyukája bőrgyógyász, így elmentem hozzá. Írt fel Isoprinosine tablettát, javasolta, hogy az előírásoknak megfelelően használjam. Kb. 2 éve volt. Nem mondom azt, hogy azóta nem volt aftám, de viszont azt állítom, hogy kevesebbszer okozott problémát az afta és nem volt olyan súlyos, mint amilyen szokott lenni. Azóta szedem a C-vitamint 1000mg, és Listerine szájvízzel öblögetek a napi kétszeri fogmosás után, ráadásul a fogköveimet is leszedettem!
2012. ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm az infókat
2012. ápr. 13. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!