Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megéri így kiműttetni a...

Megéri így kiműttetni a bölcsességfogakat?

Figyelt kérdés
Mind a négy bölcsességfogam ki lesz műtve, altatásban. Vagyis ki kellene, de annyira félek, hogy legszívesebben visszamondanám a műtétet. Először is, mert nagyon rosszul reagál a szervezetem mindenre. A legkisebb,legártatlanabb gyógyszertől is erős mellékhatásaim lesznek. Így nagyon félek, hogy valami sùlyos mellékhatás fog nálam előjönni, vagy az altatástól vagy magától a műtéttől. Az orvos semmit nem mondott el szinte így ez is növeli a félelmemet. Mivel annyira hihetetlen lazàn veszi a dolgot, nem hiszem, hogy ha bármi baj lenne, azt komolyan venné. Arra figyelmeztetett, hogy nagyon közel vannak a nagy idegek az alsó fogaimhoz, ezért lehet gond ha megsérülnek. Nem szeretném ha lebénulna az arcom vagy örökre fájdalmaim lennének meg zsibbadásérzés. Alacsony a vérnyomásom is és már tapasztaltam, hogy minden leviszi a béka segge alá. Hát mi lesz egy ilyen operációval? Nincs kedvem kómàba esni valahogy😁 Ráadásul most olvastam, hogy valószínűleg frontérzékeny marad örökre ott a fogak helye. Szuper! Akkor megműttetem magam, hogy ne legyen többé fàjdalmam és akkor így is ùgy is lesz? Mivel nem életmentő műtét tényleg nagyon erősen elgondolkodom, hogy megéri e ez nekem. Annyi, hogy szokott fájni a bölcsességfogam. Fönti félig vannak kint, lent az egyik nincs, a màsik most próbál kinőni. Na meg nyomják a többi fogamat, így azok is érzékenyek. És tudom, hogy csùnya rendezetlen lehet a fogsorom stb.

jan. 18. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Kihúzzák simán, miért kell műttetni?
jan. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy két fog nincsen kint, ùgy elég nehéz lesz bármit is hùzni ugyebár😁

Kedves 2! Te meg ha nem tudsz érdemben válaszolni a kérdésre, akkor inkább tartsd meg a véleményed! Te nem tudod, hogy mi valós félelem és mi nem. Nem tudod hogy hogyan reagál a szervezetem gyógyszerekre. Vagy tévedek? Akkor hogyan gondolod megítélni, hogy hipochonder vagyok vagy talán jogos a félelmen mert én ismerem a testem.

jan. 18. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Hosszútávon jobban jársz, ha kihúzzák, hidd el.


Nem lesz front érzékeny mindenkinek, ne aggódj.


Írj nyugodtan, ha van kérdésed, 3 bölcsességfogam húzták ki, de nem egyszerre. Férjemnek kettőt műtöttek ki egyszerre. El tudom mesélni, hogy történik a húzás, a felépülés. Altatásról is van tapasztalatom, csak nem foghúzáshoz, 3 másik féle műtétem volt, ahhoz kellett.


Felírnak majd antibiotikumot, fájdalomcsillapítót a foghúzás helyére, mert sajnos fájni fog utána a helye. Szedj probiotikumot az antibiotikum mellé. Pár napig be lesz dagadva. Érdemes szabadnapot kivenned, ne dolgozz utána.


Előfordulhat hőemelkedés, láz, ez normális, a foghúzás egy sokk a szervezetnek.


Öblögetned kell majd, például Corsodyl, Curasept, gyógyszertárban kapható. Listerin meg társaival tilos öblögetni.


Ha nem felszívódó varrat, akkoe vissza kell majd menned varratszedésre, az gyorsan megvan, pár perc, nem fog fájni, csak egy pillanatra kellemetlen.

jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves 10! Te is nyugodtan tedd oda a rosszindulatot ahova akarod! Ide segítségért jönnek általában az emberek, és nem azért, hogy unatkozó emberek a rosszindulatukat vagy frusztrációjukat rajtuk töltsék ki. Arra vannak más megoldások is.
jan. 18. 21:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Kaptál egy körültekintő választ, de mintha ott sem lenne... Helyette a többiekre reagálsz.
jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De, képzeld el, felvettem a kapcsolatot a kedves válaszolóval😊
jan. 18. 23:23
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

"Kedves 10! Te is nyugodtan tedd oda a rosszindulatot ahova akarod! "


Nem volt semmi rosszindulat. Reagáltam a folyamatos frusztrált feleselésedre, miközben beismertem, hogy tévedtem, mert gyorsan olvastam.


Egyébként miért nem mosod ki?

jan. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!