Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi van ha nem húzatom ki a...

Mi van ha nem húzatom ki a bölcsességfogaimat?

Figyelt kérdés
Állítólag ki kéne, mert később okozhat gondot. Ki se bújtak teljesen, tolni fogják a fogsort. Mi van akkor ha erre a körhintára én nem ülök fel? Majd okoz egy szív cumót és az elvisz csá.
dec. 14. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem halsz bele.Csak irtózatosan elfogják tolni a többi fogaidat.Most rajtad áll hogy kiszedeted vagy majd jól eltolják a többi fogadaidat és csálé fogakkal éled le az életedet.Nekem 3 az íny alatt volt 1 volt kibújva, mind a négyet kiszedték még időben..

Aztán amikor elkezdenek kibújni, begyulladnak majd mert nincs elég helyük..majd akkor szenvedsz duplán

Szedesd ki.Elaltatnak, semmit nem fogsz érezni.

dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Van szövődménye? Kapok utána antibiotikumot?

Jaj, csak altatást ne!!

dec. 14. 12:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem altatnak el, csak ha magánban csinálják és külön fizetsz érte.


De szedesd ki. Nekem még állkapocsban voltak felül, mikor tolni kezdték a többit, rohadtul fáj, enni sem bírtam.

dec. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Engem elaltattak totálisan nem csak helyi érzéstelenîtőt kaptam és a világ egyik legjobb döntése volt. Igen kapsz gyógyszereket amelyek enyhítik a fájdalmat a műtét után. Inkább vetesd ki mert úgyis megbánod ha mindenfele fognak majd állni a fogaid..illetve később mondom lesz vele gondod több mint most. Helyi érzestelenítéssel is kitudják szedni.Te tipikusan az az ember vagy aki retteg a fogorvostól és inkább nem is megy el..
dec. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem mindenkinél okoznak gondot. Nekem például szép egyenes fogsorom van fogszabályzás miatt. Nem szedettem ki a bölcsességfogaimat, nem tolták el a fogsoromat és nem is fájt soha. Úgyhogy egyénfüggő. Ha te nem akarod kiszedetni, akkor ne tedd. Ha nem zavar téged a mindennapi életben, akkor szerintem felesleges. Ha begyullad vagy elkezd fájni, akkor viszont hidd el hogy nem fog érdekelni hogy altatnak-e vagy sem, szaladsz majd a dokihoz amilyen gyorsan csak tudsz
dec. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tesómnak most húzták ki, mert iszonyúan begyulladt a fél arca tőle. Érzéstelenítésben. Mondták, hogy a másikat is ki kellene.
dec. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kiszedték, nem haltam bele, rutin művelet, ne fossál, nem nagy dolog, tedd meg!
dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen körhintára nem akarsz felülni? Azt gondolod, hogy a fogorvosod elvégezne rajtad egy beavatkozást anélkül, hogy annak bármi szakmai indoka lenne és azért, mert akkor pár tízezer forinttal majd több lesz a zsebében hónap végén?

Én fogorvos vagyok, de ugyanolyan ember is mint te, bölcsességfogakkal. Elég sok olyan szituációt láttam már, ahol a jól ott felejtett bölcsifog miatt vagy iszonyat fájdalmakat kellett a betegeknek átélniük, vagy a szerencsétlen állása miatt nem csak a bölcsi, de az előtte lévő is húzandó lett. Értelmes, jó szájhigiéniájú betegeknél. Nem több tucatot, több százat. Mivel tudtam, hogy mit kell néznem, ezért mindig is figyeltem a sajátomét is, és tudtam, egy nap ki kell őket vetetni. Most már ad az egyik bizonytalan tüneteket. Mivel szakember vagyok tudom, hogy ez a bölcsi miatt van. Te nem fogod tudni, mert a fájdalom kisugározhat olyan helyekre is, ahol nem is gondolnál bölcsire: a füled felé, vagy fájhat a fejed is, fájhat a felső fogad, miközben az alsóval van a gond. Mivel kezdetben a tünetek bizonytalanok, és nem különösebben fájdalmasak, inkább csak kellemetlenek, ezért nem fogsz vele foglalkozni, ráfogod a náthára, a stressz miatt csikorgatásra, a mócsingos húsra, amit ebédeltél. Mivel nekem leesett a 20 filléres, hogy most kell kivetetnem, ezért múlt héten szóltam a férjemnek, és kiveszi ünnepek előtt, mivel ő szájsebész. De ha tippelnem kellene, a te partnered nem az, sőt valszeg nincsen egyel sem olyan szoros viszonyod, hogy az a szabadidejében, ingyen, ünnepek előtt ilyen szívességet tegyen neked. Így 2 lehetőséged maradt: vagy hallgatsz a szakmai véleményre és kiveteted még mielőtt gondod lenne vele, vagy nem ülsz fel erre a körhintára, megvárod hogy qrvára fájjon, de annyira, hogy ütni verni fogod az orvosod rendelőjét, hogy csináljon valamit, aki nem fog tudni, mert egy bölcsfog műtétet nem végez általános fogorvos, el leszel küldve szájsebészhez, ahova kapsz időpontot mondjuk jó esetben 2 hónap múlva, rossz esetben még később (még egy jobb magánrendelőnél sem fogsz ennél hamarabb időpontot kapni), aztán ha ez a szitu pont egy utazás, vagy ünnepek előtt történik, akkor nagyon boldog karácsonyt neked és a rokonaidnak is, akik majd végig asszisztálják a szenvedésed. Persze persze, akutan kapsz gyógyszert, fájdalomcsillapítót, esetleg antibiotikumot, ami ha használ, akkor ideig óráig fogja megoldani a dolgot, de volt dolgom már olyan pácienssel is, akinek elmondása alapján semmi sem csillapította a fájdalmát, vagy pl kedden jött hozzám egy olyan nő, akinek a betegsége miatt éppen pont azok a gyógyszerek nem írhatóak fel, amelyek még véletlenül használnának is ilyen esetben.

Lehet hogy soha nem történik veled ilyen. Lehet fog. Nem tudjuk, nem vagyunk jósok, te sem, én sem. Az biztos, hogy te kaptál egy szakvéleményt és az is biztos, hogy több ezren járnak úgy évente, ahogy fent leírtam. Inkább azt kell átgondolnod, hogy akarsz-e egy ilyen szitut kockáztatni csak azért, mert te személy szerint nem bízol meg az orvosodban (mely esetben amúgy bmikor lehet másodvéleményt kérni!).

dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8: Egy jó fogorvos magának húzza XD

Igen, én ehhez a témához nem értek, mert nem orvosdoktor vagyok, hanem matematikus.

Nem igazán bízom az orvosokban, bármilyen hibára rámondhatják, hogy mellékhatás... bezzeg egy átlagember ha a volán mögött hibázik... na mindegy is, ebbe ne menjünk bele

Nincs szükségem másodvéleményre, mivel én magam is meg tudom ítélni, ráadásul láttam a röntgent is, olyan kampós az alsónak a gyökere, hogy attól félek, megsérülhet húzásnál az állkapocsban lévő idegszál

dec. 14. 17:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor viszont lényegtelen a kérdésed ha ennyire szarsz a dologra.
dec. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!