Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért szidják sokan a Listerinet?

Miért szidják sokan a Listerinet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok oldalon láttam már az utóbbi pár hétben, hogy nagyon nem jó az alkoholos szájvíz, de vannak akiknek bevált.

Mielőtt arra az elhatározásra jutok, hogy én is veszek, tudnátok véleményt írni róla, miért szeretitek vagy miért nem, hosszabb termékhasználat után okozhat-e valami gondot?


febr. 5. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mert penzkidobas, rovid ideig max a szajszagot tunteti el, semmi erdemi jo hatoanyag nincs benne. Ha akarsz valamit akkor Corsodyl, nekem fogorvos mondta 2 hetente 1 hetig, igy nincs fogko miatta, es "sterilebb" a szam belul, mert a Corsodyl egy nagyon jo antisepticum, es kinyirja a bacikat ott. Ezt csinalom es semmi bajom. Elmegyek felevente - evente ahogy latom fogko lekappintasra, es kesz. Mar lassan lesz gumicukor izu Listerine is gondolom.
febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
plusz ez tenyleg eltunteti a szajszagot. Elejen csip, utana mar nem.
febr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Felesleges minden szájvíz, ha csak nincs valami szájüregi gyulladásod. A Corsodylt sem javasolt állandóan használni. Tönkreteszik a szád természetes flóráját.
febr. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Most akkor az a kérdés, hogy Listerine vagy az alkoholos szájvizek? Mert sok másfajta is alkoholos. Egyik szájvizet sem jó és nincs is értelme állandóan használni, ha nincs szájüregi problémád, az alkohol meg a nyálkahártyára irritativ, de lehet Listerine-ben is alkoholmenteset venni.
febr. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
A Corsodyllal az a baj, hogy sárgítja a fogakat és használat után vagy fél napig semmilyen más ízt nem érzel.
febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Corsodyl kronikus hasznalat utan szinezi be a fogat. Ha ugy csinalod ahogy a fogorvosom mondta, erzel izeket is, masnap is. A szajban levo flora meg teljesen majdnemhogy inszignifikans, mert tobb kartevo el ott mint jotekony, nem kell annyit menni fogorvoshoz.


A kronikus hasznalat kb 6 honap. De az orvosom felvaltva mondta. 1 hetig hasznalni 1x egy nap masik heten teljes szunet.

febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs fogínygyulladasod akkor nem is kell szájvíz.
febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fogorvosi szemmel a Listerine-el a világon nincsen semmi baj, éppen csak nem jó semmire. A szájvizektől az emberek sokkal többet várnak el, mint amire valójában képesek. A mechanikai tisztítást egyáltalán nem helyettesíti, nem is egészíti ki, egy koszos tányért sem tudsz elmosni azzal, ha kicsit meglögybölöd a folyó víz alatt, szivacs, esetleg súroló kell hozzá. Ugyanez a helyzet a fogmosással is. Gyakorlatilag a szájvizek többsége nem több egy lehelet frissítőnél, de sokan azt hiszik, hogy a mentolos lehelettől mindjárt tisztább is lett a foguk, pedig egyáltalán nem. Az alkoholossal külön gond az is, hogy az alkohol direkt szárítja is a nyálkahártyát, mely által a nyál lubrikáló hatása nem tud érvényesülni, plusz az ásványi anyagok is a nyálból épülnének vissza a fogba, ha az ember nem öblítené ki szájvízzel. Fogorvosként csak és kizárólag előrehaladott fogágybetegség esetén ajánlok egy speciális szájvizet, azt is csak terápiás jelleggel, mindig szigorúan kihangsúlyozom, hogy 4 hét után el kell hagyni. A kefét és a fogkrémet nem helyettesíti semmi.
febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából a szájvizek valójában fokozzák a szájszagot, így egyre gyakrabban kényszerülsz használni.

Mivel fertőtlenít, felborítja a nyálkahártya élőflóráját, használat után fél óráig semmi, aztán pár óra után szarszagú lesz a szád.

Normál esetben semmi szükség rá, fogat kell mosni, ha valami fog vagy ínyprobléma van, azt kell orvosolni.

febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Listerint én akkor használtam amikor be volt gyulladva a torkom. Azzal gargalizaltam és enyhült a szar a érzés. :)
febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!