Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért hallani nagyon sok...

Miért hallani nagyon sok olyat, hogy sokan érzéstelenítésben is a kínok kínját élték át a fogorvosnál?

Figyelt kérdés

Holnap megyek gyökérkezelésre magán rendelobe, az aggaszt nagyon, hogy nagyon sok ilyen témájú kérdés alatt kb. a válaszok fele olyan, hogy még 3-4 injekció után is életük legnagyobb fájdalmát élték át egyesek gyökérkezelés vagy húzás során.


Nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, és bele sem merek gondolni, mi lesz, ha nem hat az érzéstelenítés és hirtelen belefúr az idegbe. Szerintem simán elájulok, vagy olyat ugrok, hogy mellémegy a fúró és csak nagyobb lesz a kár. Ilyenkor félbehagyják a kezelést, vagy muszáj befejezni, mindegy mennyire kibírhatatlanul fáj?



febr. 9. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, jol hallassz ilyesmiket, de gyakorlatilag nincs ilyen. Esetleg ha nagyon be van gyulladva a terület, akkor nem hat az érzéstelenítés, ezért ilyen esetben elöször antibiotikum-kúrát szokás végezni.

Egyébként soha nem fúrnak bele egy idegbe, másrészt semmi esélyed ugrálni

febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több fogamat is gyökérkezelték, leginkább államiban, de egyik kezelés sem fájt. Azt már amúgy is látná az orvos, meg te is jeleznéd, ha fájna mikor közeledik az ideghez. Akkor kapnál mégegy érzéstelenítőt és kész. Ne parázz, tényleg nem fáj.
febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kretens ***** válasza:
33%
A lényeg azon van hogy mennyire kiterjett a gyulladás.Ha a fél fejed be van dagadva akkor simán benne van a pakliban az altatás is vagy egy kis kék branül a kézfejben lévő érbe ez egy kicsi tű és azon keresztül kapsz pl dormicum-ot utánna ultracain injekciót a fogad mellé és kihúzzák.Persze ilyenkor minimum egy napra be kell feküdni a korházi osztályra.
febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem be volt dagadva a fél fejem, és még injekciót sem kaptam -nem is kellett, mert elhalt addigra az ideg- semmit sem éreztem.
febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! Túl vagy már a gyökérkezelésen?
febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészről hírértéke nyilván a horror sztoriknak van, hiszen az ilyen élménnyel rendelkezők érzik a késztetést, hogy kiírják magukból. Másrészről számos diagnózis esetén terápia a gyökérkezelés, de nagyjából egy olyan van, ami valóban fájdalmas lehet, ez pedig a fogbélgyulladás bizonyos stádiuma, amikor valóban olyan pangás van a fogbélben, hogy nem tud odapenetrálni az érzéstelenítő oldat, de mivel itt bakteriális invázió sokszor nincs (fogbélgyulladásra már-már szakmai hiba antibiotikumot írni), ezért nincsen kezelés előtt gyulladást csökkentő terápia, nem is hatna semmit a gyógyszer. Igen, ez lehet fájdalmas, de azért ez sem mindennapi, és itt sem a poklok poklát kell elképzelni, mert valamennyire zsibbad az, csak nem 100 %-osan és ahogy a fogbél megnyílik, egyre jobb is lesz (igazából ez 1-2 perc, vagy annyi se).

Harmadrészről sokan vannak sajnos, akik nyilván a saját disznóságukkal a történetükben nem dicsekednek. Nem teszi például hozzá, hogy soron kívül, a többi beteg nyakára esett be olyan foggal, ami éppen pont 5. éve néz ki úgy, ahogy, de eddig ez neki nem volt fontos. Nem teszi hozzá azt sem, hogy mivel időpont nélkül esett be, így nem volt végtelen mennyiségű ideje az orvosnak kezelni az ő fogát, mert addig attól vette el az időt, aki fegyelmezetten kikérte azt magának mondjuk 2 hónappal korábban és úgy is igazította a napját, hogy neki 11-kor fogorvosnál van időpontja, de ehelyett beesik Jani egy olyan kezelésre, ami alsó hangon 40 perc, tehát te, aki jöttél volna 11-re már csak 3negyed 12-kor kerülhetsz be, holott arról volt szó, hogy a te kezelésed maximum 20 perc és mondjuk a munkahelyeden is azt mondtad, hogy dél fele visszaérsz. Ezek az emberek sokszor fegyelmezetlenek is, húzzák az időt oda nem illő kérdésekkel, akkor állnak neki kotorászni a zsebükben a TAJ kártyájukért, amikor az orvos már hívja őket, akkor kezdik el a fejüket vakarni a szedett gyógyszereikről, amikor az orvos rájuk kérdez - ezzel is értékes percek mennek el (gondolj csak bele, milyen irritáló, mikor állsz a kasszánál és előtted a néni akkor kezdi el a táskája legalját lévő pénztárcáját keresgélni, amikor már elhangzik a fizetendő összeg, majd azzal is húzza az időt, hogy kiszámolja az aprót és még a végén egy supershoppal is megfejeli, hogy aztán, amikor már pakol a kosarába kezdjen el hepciáskodni, hogy a krumpli kilója akciósra volt hirdetve, itt mégis az eredeti 400 forintos ár szerepel a 380-as helyett - ugye hogy te is elveszíted hamar a türelmedet).

Negyedrészről a sok rossz gyerekkori emlék mögött valójában egy torzított emlék van: igen, fogorvos vagyok, sok gyerek megy át a kezeim között. Döntő többsége úgy távozik, hogy a végén vigyorog "nem is fájt". Mert tényleg nem. De ez nem jelenti azt, hogy a kezelésig eljutás ne lenne mégis kellemetlen, vagy rossz. Lehet az a gyerek már napok óta él erős fogfájdalommal. Lehet élete első fogorvosi élményéről beszélgetünk, de mivel van egy akut probléma, nincs lehetőség "székhez szoktatásra" (normális esetben azért erre törekszik az ember, még sokszor a felnőtt lakosság körében is vannak olyanok, akik nem tudják, hogy hogyan kell beülni a székbe, hova köpje a kortyot vagy hogy ne mozgassa a fejét). Mivel itt sokszor tizedmilliméter (!) pontosan kell dolgozni, ezért egy apró fejelmozdítással is károkat lehet okozni, de egy kicsi gyerek el is rántja a fejét, ha megijed a fúró hangjától, vagy a belőle jövő vízsugártól, hiába lett neki bemutatva. Ez azért nem tréfa dolog, így kell valaki, aki tartja a fejét, ha úgy tetszik "lefogja". Hiába nem fájdalmas maga a kezelés, mert mondjuk elhalt fogról van szó, ha a körülmények ijesztővé teszik. És ebből az lesz, hogy felnőttként már csak arra emlékszik, hogy lefogták, meg ott volt valami fájdalom, nem arra, hogy az a fájdalom a kezelést megelőzően volt, és amúgy a végén ő lett a legboldogabb gyerek, aki matricát is kapott.

Summa summarum: köbgyököt kell vonni minden ilyen sztoriból. Nem azt mondom, hogy nincsenek fájdalmas dolgok, elvégre orvosi rendelőről van szó, meg hát a fájdalom elég szubjektív dolog, hiszen vannak emberek, akik egy lenyomatvételtől ugrálnak a székben, másoknak meg szuri nélkül vígan lehet tömni, de azért a mai fogászat már egyáltalán nem arról szól, hogy húzd meg a flaskát, azt kirántjuk a fogadat.

febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, az utolsónak főleg, sokkal nagyobb bátorsággal mentem a kommented után az orvoshoz!


Az utolsó előtti válaszolónak pedig:

Még nem vagyok túl a gyökérkezelésen. Elmentem az orvoshoz, mondtam neki hogy nagyon fáj a fogam, így szinte alig piszkálta meg, elküldött röntgenre, mert mondta, hogy ő gyulladt fogat nem fog gyökérkezelni mert itt esnék le a székről még 3 szuri után is. Valóban beigazolódott a röntgenen egy picike kis gyulladás, szerencsére tályog meg góc nincs, a fogamban viszont nagyon mély szuvasodás van ami kívülről nem volt látható.


Ma voltam másodszor azóta, ma sem csinált túl sok mindent mert még mindig nagyon fájt, mostmár érintésre és kocogtatásra, harapásra is kibírhatatlan volt, ezért meg lett állapítva a fogbélelhalás. Nem kezdte meg ma sem a gyökérkezelést, csak egy olyan anyagot tett a fogamba ami "megöli" a fogat, gyorsítja az elhalást. Ameddig ezt berakta az nagyon kellemetlen volt de kibírtam. Felírt antibiotikumot a gyulladásra és cataflamot a fájdalomra, legközelebb 3 hét múlva megyek, addigra remélhetőleg teljesen elhal a fog és lemegy a gyulladás, így már minden gond és érzéstelenítő nélkül kezdheti meg a gyökérkezelést, mert nem fogok semmit érezni a halott fogamban.


És ez az, amiért magánba járok, mert ügyeletre ha bemegyek ezzel a brutális fájdalommal, ott szerintem nem érdekelte volna őket és simán kihúzzák, gyulladt állapotában is.

febr. 13. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 macerás foghúzásom volt, mind két fog teljesen halott félbe volt törve, alig volt belőle valami, érzéstelenítés után abszolút nem éreztem semmit
febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!