Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy fogja ezt kiszedni a...

Hogy fogja ezt kiszedni a fogorvos?

Figyelt kérdés
Volt egy gyökerkezelt fogam, hatalmas amalgam tomessel. Elobb kiesett a tomes, szinte semmi nem maradt a fogbol, mert a tomes alkotta a szajpadlasom feloli oldalt is. Csak egy kis fogcsipke allt ki a kulso oldalon. Most ezzel a fogcsipkevel a szamban ebredtem, ugyhogy a fogambol konkretan kb semmi nincs már az ínyem folott. Ezt hogy lehet kiszedni? Mi lehet ha nem szedetem ki?
febr. 26. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kivési. Vagy kiszedi emelővel.

Szedesd ki és ne várd meg, amíg begyullad és úgy kell kiszedni. Nem éri meg..

febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Es ezt sima fogorvos meg tudja csinalni vagy szajsebesz kell?
febr. 26. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, orvosa válogatja. Nekem kettőt szedett így ki a fogorvos. Az egyiknél - a sokadik próbálkozás után - jelezte, hogy ez az utolsó nekifutás, és ha nem megy, akkor sajnos szájsebész. Végül szerencsém volt; sikerült.

Sok mindentől függ. Az orvos ügyességétől, a felszereltségtől, és számít az is, hogy a fog gyökere "normálisan" nőtt-e ki anno, vagy már ott is van egy kis ide-oda és/vagy görbülve növekedés, esetleg az átlagnál több a gyökér, stb.

Meg fogja röntgenezni és abból már látja, hogy belekezdjen-e egyáltalán vagy sem.

febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jézusom.......asszem rosszul leszek
febr. 26. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!