Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 1 hete húzták ki a fogam, és...

1 hete húzták ki a fogam, és semmit nem forrt össze a helye. Most néztem, és teli van csontszilánkkal vagy fogdarabokkal a helye, amiket nem tudok kiszedni. Ilyenkor mi a teendő? Fogorvoshoz menjek holnap vissza? Mit csinál vele? Mennyire fáj?

Figyelt kérdés
2017. febr. 1. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Vissza kell menni, a szilánkokat ki kell szedni.
2017. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában a sebből magától kilökődnek a szilánkok, de ha mélyebben is van, akkor érdemesebb visszamenni, a szájsebészeten felvágják, kiszedik a szilánkokat, kitisztítják a sebet és összevarrják. Ez nem fáj, érzéstelenítéssel csinálják.
2017. febr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A lyuk az ínyben majdnem van 2 cm (legalább, nagyon hosszú volt a gyökere a fogamnak, és bele is tört, csak két darabba tudta kiszedni a doki), és teljesen a lyuk legalján van egy nagyon nagy darab, meg az oldalában is nagyon sok kicsi. Az egyiket megpróbáltam kiszedni felülről, de rettentően fáj, és épp hogy csak hozzá értem, azonnal elkezdett nagyon vérezni.
2017. febr. 1. 23:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérj Beutalót szájsebre
2017. febr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogorvos is ki tudja szedni, nekem egyszer az egyik gyökér maradt benne, kaptam érzéstelenítő injekciót és gyökérfogóval másodpercek alatt kiszedte.
2017. febr. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!