Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog eltávolítása...

Gyökérkezelt fog eltávolítása fájni fog?

Figyelt kérdés

3-4 hónapja volt gyökérkezelve a fogam, de sikertelen lett. Szájsebészetre küldött a doki, de félek, hogy nagyon fájni fog az eltávolítás.

Már a tisztítások/átöblítések során is DURVÁN fájt, ahogy az egyik gyökérbe “lenyúlt” a kis tűvel.

Ezt nem vette figyelembe, ugyanúgy jártam, viszont 1 hónapja látott benne valamit. Így próbál lejjebb fúrni ott, na ez nagyon durván fájt és azóta nem mertem sebészetre menni… röntgenen semmi rendellenesség nem látszott, a doki valami pulpa polypra vagy valami ideggócra gyanakszik, de félek, hogy nem bírom ki az eltávolítást csak érzéstelenítővel, mert a érzéstelenítővel is durván fájt amikor ott piszkálta a doki:(((



febr. 28. 00:23
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nekem pár fogamat húzták már ki, olyat is ami gyökérkezelt, be volt gyulladva és tövig letörve, nem fájt egyáltalán az eltávolítás, csak kellemetlen az a recsegő hang meg minden, nyomás érzés, de ennyi.
febr. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonló történt velem, volt egy fogam ami nagyon begyulladt, gyökérkezelték de túl szűk volt a gyökér és nem sikerült a kezelés, húzni kellett, alsó hatos fog. Bedurrant a nyaki nyirokcsomóm, egy hétig szenvedtem át Karácsonykor mire 27én fogadott az orvos.


Azt mondanám hogy a SOS gyökérkezelés előtt fájt egy erős 10zel egy 10es skálán, se aludni se enni nem tudtam, az egész testem be volt feszülve. Kezelés után ideiglenes gyógytöméssel lement olyan 4-re.


Kaptam egy injekciót a fog külső és belső részére és elkezdte kihúzni. Sajnos a gyulladástól valahogy meg is repedt a fog és ripityomra tört húzás közben, úgy szedegette ki kis darabokban, majd a helyét összevarrta.


Ahogy az 1-es mondta, hallani fogsz kellemetlen hangokat de érezni nem fogsz semmit. A műszereket ne nézegesd előtte mert elég félelmetesen néznek ki, ha nagyon érdekel, inkább utána nézd meg őket!


Kb 4 óra múlva elkezdett elmúlni az érzéstelenítő. 1-2 órán át fájt olyan 7/10-es fájdalommal, de amikor az elmúlt, utána ilyen 1-2/10 fájdalom volt kb 3 napig és másnap már ettem szilárd ételt.


Embere válogatja hogy kinek milyen könnyen vagy nehezen megy a felépülés. Amikor kihúzattam mind a 4 bölcsességfogamat egyszerre, nem volt semmi bedagadás, a fájdalmam utána 3 napig kb ilyen 2/10 volt, be se vettem fájdalomcsillapítót és tudtam kenyeret, főtt krumplit nyammogni, míg egy barátom úgy bedagadt a bölcsességfog húzása után hogy 3 napig 2x akkora volt a feje, alig látott ki a szemén és iszonyú fájdalmai voltak.


Mindenesetre, NE HALOGASD! Az érzéstelenítő beadása fájni fog, de utána nem fogod érezni. Ess túl rajta, és meglátod meg fogsz könnyebbülni utána. Sok szerencsét!

febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha érzéstelenítövel is fájt akkor vagy rosszul adták be, vagy csak só oldatot nyomtak az ínyedbe mert spórolni akarnak.
márc. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!