Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet az ínyemmel, hogy...

Mi lehet az ínyemmel, hogy ennyire fáj?

Figyelt kérdés

3 hónapja tart, nem volt semmi előzménye. Az egyik gyökérkezelt fogamnál eléggé be van gyulladva az íny. Paradontax fogkrémet használok, használtam már curasept szájöblítőt és gélt. Semmi változás. Voltam fogorvosnál, készült röntgen és CT is, mindent rendben találtak, nézte szájsebész is. Fogkövem nincsen. Ma vettem gengigél sprayt és ha oda fújuk, akkor nagyon érzékeny rá. Hidegre nem érzékenyek a fogaim, de CT alapján nincs is velük probléma, gyökérkezelt fogon semmiféle gyulladás nincs. Arcüreggyulladásom sincs. Felső hátsó 7esről van szó, bölcsességfog rendesen kint van, szintén semmiféle probléma nincs vele.


Készülőben van oda egy híd, mivel a 5-6-os fogam hiányzik, fogorvos azt mondta lehet azért alakult ki, mert egy fogra terhelődik a rágás és ha bent lesz a híd, akkor kiegyenlítődik.


Én annyit látok, hogy ha tükör előtt bevilágítok telefonnal, hogy az íny külső része sebes, ilyen fehéres szürkés színű, kicsit hasonló, mint az afta. Közvetlen a két fog között látható, illetve érzékeny végig az íny külső részénél közvetlen a fognyaknál. Belső résznél semmiféle gyulladást vagy érzékenységet nem tapasztalok(szájpadlás felől). Aggaszt a dolog, mert 3 hónapja kínlódok vele, és sokszor érzek nyomást a szemem felé.



márc. 2. 14:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!