Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a hátránya ha csak fogtechn...

Mi a hátránya ha csak fogtechnikussal csináltatok fosort?

Figyelt kérdés
Miért dolgozik fogorvos nélkül, úgy tudom ezt nem lehetne
márc. 13. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Hátránya, hogy a fogorvos kevesebb bevételhez jut.
márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fogtechnikusok a levett minta után dolgoznak.Az orvos munkájába nem avatkoznak bele .Nekem közvetlen jó ísmerősöm a technikus,de új fogsort nem csinál.Utólagos korrigálásokat elvégzi,ha kell.
márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb hátránya az az, hogy mivel illegális, ezért nyilván semmiféle garancia arra a munkára nem fog járni. Más kérdés - és ezt fogorvosként írom - hogy egy teljes kivehető protézis megszerkesztése egyáltalán nem akkora munka, hogy feltétlen orvos kelljen hozzá, onnantól kezdve, hogy nincsen semmiféle műszeres ízületi és harapásbemérés (az országban szerintem van kb 3 rendelő, aki ilyesmivel foglalkozik, nem is 120 ezer forint egy pótlás, hanem 3x ennyi), teljesen mindegy, hogy azt a lenyomatot ki veszi le. Szerintem. Ettől függetlenül elgondolkodtató az is, hogy milyen technikus az, aki ilyen illegális módszerekre van rászorulva, mivel egy jó technikusnak van annyi megrendelője, hogy pénzénél legyen. Tehát a legfontosabb hátrány valóban az, hogy miféle garanciát kapsz rá, ha nem jól sikerül, de tény és való, hogy egyáltalán nem biztos, hogy az orvos jobban elkészítené.
márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

-Illegális

-Nincs arra képesítése, hogy a beteg szájába nyúljon. Persze "gyakorlat teszi a mestert", de azért nem baj, ha olvasta a tankönyvet és levizsgázott belőle, mielőtt bármit is csinál.

márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!